Šviesos ieškok tamsoje

Programa

Hop!
19:00 - 20:00 val.
21:00 - 22:00 val.
Simono Daukanto aikštė  

„Company Francasse de 12“ pasirodymas „HOP!“ – gatvės „funko“ ir juoko kupinas pasirodymas, praturtintas šokiu, pantomima bei klounados elementais, pasakojantis apie 4 gatvės šlavėjus, prižiūrimus griežto vadovo. Čia šluotos grybšniai, šiukšlių dėžių būgninis garsas virsta urbanistiniais ritmais, o gatvės triukšmas – ritminga muzika.

Afterglow
18:00 - 02:00 val.
Šalia ŠMC kavinės, Vokiečių g. 2  

„Afterglow“ keliaudins po pradinius Žemės, Vandens, Oro ir Ugnies gamtos elementus. Tai yra dviejų kubinių rėmų audiovizualinė instaliacija, kurioje geometrinė animacijos serija yra transliuoujama per šešis pusiau permatomus ekranus (tiulio audinys), naudojant techniką vadinamą „galinės projekcijos mapingas”, taip pat ant kubų rėmų bus tvirtinantinamos skaitmeniškai programuotos LED juostelės.

Muzikos ir šviesų misterija „Tempus in Aeternitate / Laikas Amžinybėje“
20:00 - 21:00 val.
VU Šv. Jonų bažnyčia, Šv. Jono g.12  

Pirmą kartą – interaktyvus muzikos ir šviesų spektaklis, persipinantis skirtingų muzikos stilių – vienuolinio grigališkojo choralo ir elektroninės muzikos gyvu atlikimu, kuris bus panardintas bendroje šviesų instaliacijų sintezėje. Atlieka: G.Samsonas (elektroninė muzika), VU „Schola Cantorum Vilnensis“ vad. R. Gražinis, A. Buinauskas („ABLight“).

Šeimų erdvė / Pojūčių miestas
18:00 - 01:00 val.
Bernardinų sodas  

ŠEIMŲ ERDVĖ – tai unikalus kultūros ir meno veiklų miestas jau penktą kartą suburiantis šeimas KULTŪROS NAKTĮ. Šiemet Bernardinų sodas virs tikru POJŪČIŲ MIESTU, kurio gyventojai kvies PARAGAUTI, UŽUOSTI, PAMATYTI, IŠGIRSTI, PALIESTI skirtingų kultūros ir meno sričių edukacinę įvairovę!

Šiaurės šalių scena
18:00 - 00:00 val.
Lietuvos Respublikos Prezidentūros vidinis kiemas, S. Daukanto a. 3  

Šiaurės šalių scenoje šiemet skambės lietuviškai, latviškai, estiškai, norvegiškai ir švediškai atliekami vokaliniai kūriniai.

VIRSMAS
19:00 - 00:00 val.
Sapiegų rūmai, L. Sapiegos g  

Šviesos instaliacija – performansas, pasakojantis apie žmogaus - drugio metamorfozę, virsmą iš nerangaus vikšro į grakštų drugį. Ši isntaliacija – tai subtili metafora apibūdinanti žmogaus vystimąsi, jo vidinių evoliucijų – virsmą.

„Kultūros naktis“ Sapiegų Tech Parke
18:00 - 01:00 val.
Sapiegų Tech Parkas, Antakalnio g. 17  

Išvysite šiuolaikinio meno atstovų kūrybą, Lietuvos aukštųjų mokyklų jaunųjų kūrėjų interaktyvių meno, muzikos ir žaidimų instaliacijų. Žaisime mokslą su Estijos AHHAA mokslo centru.

Voyager
20:00 - 20:30 val.
Sapiegų rūmai, L. Sapiegos g. 13  

Solo spektaklio „Voyager“ metu Sakurako kviečia žiūrovus, atsidurusius čia ir dabar, pasinerti į Japoniško šokio butō sukurtą atmosferą bei atidžiai sekti subtilias personažo transformacijas, pasokojant vienišo keliaukininko per gyvenimą istoriją.

Running lights
22:00 - 01:00 val.
Sapiegų rūmai, L. Sapiegos g. 13  

Sutemus Sapiegų rūmai pakvies atgaivinti rūmų dvasią. Keliaujančius link įėjimo lankytojus pasitiks interaktyvi šviesų instaliacija, kuri apšviesdama pagrindinį fasadą privers jį atgyti ir pasipuošti vis kitomis spalvomis.

Fortepijoninės muzikos naktis „Juodais Baltais“
22:00 - 01:00 val.
Skverelyje prie Genocido aukų muziejaus, Gedimino pr. 42  

Šis jau tradicija tapęs fortepijoninės muzikos maratonas šiemet įsikurs skvere greta Genocido aukų muziejaus. Koncerte pasirodys ryškiausi jaunos kartos pianistai. Vidurnaktį koncertą vainikuos maestro Petro Geniušo pasirodymas, po kurio – fortepijoninis jam session.

500 dūžių: muzikos ir vaizdo kelionė
22:30 - 00:00 val.
Vilniaus ev. liuteronų bažnyčia ir kiemas, Vokiečių g. 20  

Leiskitės į muzikos ir vaizdo kelionę per 500 metų Reformacijos istoriją. Vilniaus ev. liuteronų bažnyčios ir kiemo erdvės virs ypatingo muzikos ir šviesų pasakojimo scena. Dalyvauja: džiazo grupė KlangProjekt (Vokietija), ansamblis „Adoremus“.

Skambantys Valdovų rūmai
18:00 - 01:00 val.
Lietuvos Valdovų rūmai, Katedros a. 4  

Kaip ir kasmet Valdovų rūmai SKAMBĖS, ŠVIES ir PASAKOS! Jūsų laukia muzikinės istorijos atradimai. Muziejaus erdvėse ir kieme skambės atpažįstama ir nauja muzika. Išgirsite Lietuvos jaunuosius talentus ir jau gerai žinomus vardus. Atlikėjai nustebins specialiai šiai nakčiai paruoštomis programomis. Praleiskite naktį Valdovų rūmuose, kur galėsite aplankyti nuolatines ekspozicijas, pripildytas rezidencijoje skambėjusios Renesanso ir Baroko muzikos. Lankytojai nemokamai muziejuje galės apsilankyti nuo 18.00 iki 24.00 val. (paskutiniai lankytojai į muziejų įleidžiami iki 23.00 val.)

Uber terasa
19:00 - 02:00 val.
VASAROS TERASA (MOKYTOJŲ NAMŲ KIEMELIS, VILNIAUS G. 39)  

Kokybiška muzika, visada geros emocijos ir net septyni talentingi atlikėjai: Sisters on Wire, The Roop, MOVO, Condor Avenue, jauti, Local Blood, Meandi.

Spurga
18:00 - 02:00 val.
Lietuvos technikos bibliotekos kiemas, Šv. Ignoto g. 6  

Juoda, pripučiama forma, lenkianti erdvę ir šviesą. Apvalus objektas šviesoje savo dydžiu keičiantis žiūrovo santykį su šešėlio užgožta aplinka.

„Kultūros naktis“ Šiuolaikinio meno centre
18:00 - 23:00 val.
Šiuolaikinio meno centras, Vokiečių g. 2  

„Kultūros nakties“ metu Šiuolaikinio meno centre duris atvers net trys naujos parodos, kurias bus galima nemokamai aplankyti nuo 18 iki 23 val. Daugiau informacijos apie parodas bei renginius: www.cac.lt

Skambančios varpų istorijos
20:00 - 21:00 val.
Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia, Vasario 16-osios g. 10  

Jau antrus metus Pažaislio muzikos festivalis ir Kazickų šeimos fondas kviečia „Kultūros nakties“ žiūrovus pasimėgauti unikalaus instrumento – Vilniaus kariliono skambesiu. 20 val. iš Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios bokšto „Skambančias varpų istorijas" klausytojams pasakos Auke de Boer iš Nyderlandų.

RAMINTOJA meno sandėlis
18:00 - 02:00 val.
Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia, Savičiaus g. 15  

Vėlyvą birželio 16-osios vakarą vilniečius ir sostinės svečius į tikrą naktinį kultūros sūkurį pasinerti vėl pakvies pernai po ketvirčio amžiaus tylos visuomenei duris atvėrusi Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia, per šiųmetinę „Kultūros naktį“ dar kartą bent vienai nakčiai tapsianti „Meno sandėliu“ – viena įdomiausių Vilniaus kultūrinių erdvių.

Šv. Genezijaus trupės kelionės po Europą
22:30 - 23:30 val.
Lietuvos teatro, muzikos, kino muziejaus kiemas, Vilniaus g. 41  

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus kviečia: Šv. Genezijaus trupės artistai nukels žiūrovą į XVII a. Radvilų rūmų kiemą, kur dainomis, šokiais, žonglieriaus triukais papasakos, ką jie matė keliaudami po Europą. Ir nesvarbu, kad jie niekada nebuvo iškėlę kojos iš gimtinės, pasitelkę fantaziją bei publikos pagalbą, jie puikiai užmaskuos spragas, tokias akivaizdžias išprususio žiūrovo akiai...

Performansas - kelionė „Lucky Lucy“
19:10 - 20:10 val.
21:30 - 22:30 val.
Pradžia: Vilniaus geležinkelio stotis (keleivių rūmai)  

„Lucky Lucy“- tai meditatyvus performansas - kelionė po atminties labirintą ir miesto erdves, pilnas istorijų, kurių veikėjai esame mes patys.

Klaipėdos smilgininkai
21:00 - 00:00 val.
Baltasis tiltas, Senamiestis  

Klaipėda – Lietuvos kultūros sostinė 2017 – atvyksta į sostinę su kultūros metų simboliu – švytinčiomis smilgomis, kurias sukūrė šviesos menininkas Linas Kutavičius. Smilgininkus galite sutikti klaidžiojančius senamiestyje ir prie Baltojo tilto.

1  2  3  4  5  6