Šviesos ieškok tamsoje

Programa

Šiuolaikinio cirko naktis „Menų spaustuvėje“ (Prancūzija, Suomija, Lietuva)
18:00 - 01:45 val.
Menų spaustuvės kiemas (Šiltadaržio g. 6) ir Vilniaus dailės akademijos kiemas (Maironio g. 3)  

Cirko erdvėje karaliaus drąsa, išradingumas ir žmogaus kūno galimybių išbandymai. Čia pamatysime prancūzų „Marcel et ses Drôles de Femmes“ oro akrobatikos šou „Miss Dolly“ su burleskos ir vesterno elementais, kvapą gniaužiančių triukų ir subtilaus humoro kupiną suomių cirką „ant ratų“ – „Motosikai“ bei šiuolaikinio lietuvių cirko puoselėtojų pasirodymus ir interaktyvius žaidimus. Programa: 18:00-01:45 val. lietuvių cirko atstovų pasirodymai ir kūrybinės laboratorijos 19:00 ir 21:00 val. „Miss Dolly“ 22:00 ir 01:00 val. „Motosikai“

Šiuolaikinio šokio perlai Vilniaus paveikslų galerijos kieme (Kroatija, Lietuva)
20:00 - 20:45 val.
21:00 - 21:45 val.
23:30 - 00:15 val.
01:00 - 01:45 val.
Paveikslų galerijos kiemas (Didžioji g. 4). Įėjimas iš Bokšto g.  

20:00 ir 21:00 val. „&M Dance Company” – dviejų šokėjų iš Kroatijos dinamiškas pasirodymas „Prison of Decision“ sujungia skirtingas šokio technikas, choreografines idėjas ir narplioja žmogiškų santykių pinkles. 23:30 ir 01:00 val. Šiuolaikinio ir gatvės šokio kolektyvo iš Lietuvos „Low air“ spektaklyje „Šventasis pavasaris“ žvelgiama, kaip mes elgiamės galvodami, jog esame laisvi rinktis ir nuo nieko nepriklausome.

Gatvės teatro spektaklis „Peregrinus“ (Lenkija)
20:00 - 21:00 val.
Spektaklis prasideda prekybos centre GO9, tęsiasi Kudirkos aikštėje, Gedimino prospektu juda iki Odminių skvero ir Katedros aikštės  

KTO Teatras iš Lenkijos pristato šiuolaikinio mobilaus teatro pasirodymą „Peregrinus“ arba išvertus į leituvių kalbą – „Nepažįstamasis“. Jo pasaulis yra „skaitmeninė“ civilizacija – liūdna ir kartu absurdiška, kurioje vartotojiškumas virsta dominuojančia religija. Šis projektas pristatomas švenčiant Vilniaus ir Krokuvos bendradarbiavimo 25-rių metų sukaktį.

Smėlio mašinėlė „Skryf“ (Nyderlandai)
19:00 - 23:00 val.
Katedros aikštė  

„Skryf“ smėlio mašinėlė kuria efemerišką poeziją. Lėtai tekantis smėlis formuoja raidę po raidės, kurios jungiasi į poetinius posmus tiesiai po praeivių kojomis.

„Malina“ (Ispanija, Lietuva)
18:00 - 18:40 val.
19:30 - 21:10 val.
21:00 - 21:40 val.
Pradedamas Žydų kultūros ir informacijos centro patalpose (Mėsinių g. 3A) esamoje žydų slėptuvėje – malinoje, spektaklis vystomas visoje senamiesčio zonoje  

Nuo 1942 m. du žydai tūnoję slėptuvėje („Malinoje”, Mėsinių g. 3a) ją palieka. Apimti nežinios jie pasirodo šiuolaikiniame pasaulyje su savo baimėmis. Lydimi begalinės nuostabos ir vilties, stebindami žiūrovus, provokuodami juos, juokindami savo elgesiu, kartais sukurdami absurdiškas situacijas įtraukia publiką ir paverčia ją spektaklio kūrėjais. Projektą remia Lietuvos respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.

Jungtis
21:00 - 02:00 val.
Rotušės aikštė  

Instaliacija-performansas. Tai trumpa kelionė, pasąmonės labirintais, skirta padėti pažvelgti į supantį realų pasaulį kitų rakursu ir įžvelgti naujas galimybes kasdienybėje. Projektą palaiko: „AKA Baltic", „Ponas Balionas"

Šiaurės šalių scena
20:30 - 01:30 val.
Aikštė prie Radvilų rūmų (Vilniaus g. 24)  

Jau penktus metus viena iš populiariausių festivalio lauko scenų įsikurs po Radvilų rūmų langais. Renginį atidarys islandiškiausios barzdos konkursas, švedų grupė „Jarnna“ pristatys arktinio kraštovaizdžio įkvėptą programą, islandai „Baldur" užburs indie elektronika, charakteringas danų kvartetas „LIIMA“ kurs eksperimentinės muzikos performansą. Šiaurietiškam desertui – Šiaurės ir Baltijos regionų kultūras per muzikos ir meno sintezę apjungiantys „NB8“. Programa: 20:30 val. Barzdų konkursas 21:30 val. Jarnna 22:30 val. Liima 23:30 val. Baldur 00:30 val. NB8

LRT Opus scena
19:00 - 02:00 val.
Vasaros Terasa (Mokytojų namų kiemelis, Vilniaus g. 39)  

Kokybiška ir vasara alsuojanti muzika, geros emocijos ir septyni talentingi atlikėjai bei grupės „Baltasis Kiras“, „Solo Ansamblis“, „Kūjeliai“, „Wolfsome“, „Z on A“, „The Independent“, „Abudu“ ant „LRT Opus scenos“, Vasaros Terasoje Mokytojų namų kiemelyje. Kaip ir kasmet kviečiame „Kultūros naktį“ praleisti kartu!

LRT Kultūra „Visu garsu"
20:00 - 01:30 val.
S. Daukanto aikštė  

LRT Kultūra „Visu garsu“ kviečia „Kultūros naktį“ nesnausti ir susitikti skambant kokybiškai muzikai. Simono Daukanto aikštėje iškilsiančioje scenoje skambės rinktiniai muzikos profesionalų numeriai – nuo klasikos iki elektronikos. O smalsaujantiems, kuo kvėpuoja muzikos kūrėjai ir atlikėjai, siūlysime prisijungti prie pokalbių su muzikais.

Skambantys Valdovų rūmai
18:00 - 01:00 val.
Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai (Katedros a. 4)  

Šiais metai laikysimės ir tradicijų, įnešdami naujų garsų bei vaizdų. Muzikinė dalis bus pilna skirtingų, talentingų bei žymių atlikėjų ir muzikos grupių. Klasikinė, gospel, instrumentinė pop ir roko muzika skambės net 5 valandas. Muzika „vaikščios“ laiku – nuo Baroko epochos iki Madonos laikų. Taip pat lauks nemokamas nuolatinių ekspozicijų lankymas ir klaidžiojimas po muziejų su „atradimų žemėlapiu“. Kino teatras „Pasaka” dovanos nemokamą kino seansą lauko kino projekte „Kinas po žvaigždėmis”. Muziejaus lankytojai nemokamai į muziejų įleidžiami nuo 18:30 iki 24:00 (paskutiniai lankytojai į muziejų įleidžiami iki 23:00 val.)

Fortepijoninės muzikos naktis Lukiškių aikštėje „Juodais Baltais“
21:00 - 01:00 val.
Lukiškių aikštė  

Neatsiejama kiekvienų metų „Kultūros nakties“ programos dalis – Fortepijoninės muzikos naktis Lukiškių aikštėje „Juodais Baltais“. Nuo 21 val. koncertuos ryškiausi jaunos kartos pianistai. Vidurnaktį koncertą tradiciškai vainikuos maestro Petras Geniušas, atliksiantis R. Schumanno, F. Chopino ir C. Debussy opusus.

Kultūringos šeimos miestas
18:00 - 24:00 val.
Bernardinų sodas  

Tai erdvė, subūrusi arti pusės šimto kūrėjų. Jie kvies vaikus ir suaugusius PAMATYTI, IŠBANDYTII, PAJAUSTI skirtingų kultūros ir meno sričių edukacinę įvairovę bei padovanos šūsnį prasmingo laisvalaikio idėjų ir gerų emocijų.

Filmų apie Vilniaus mažąjį teatrą peržiūra ir muzikinis poezijos vakaras su A. Kaušpėdu ir G. Patacku
18:00 - 23:00 val.
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras (Gedimino pr. 22)  

18:00 val. režisierių V. Damaševičiaus ir J. Matonio dokumentinių filmų „Mažasis grįžta namo“ bei „Režisierius Rimas Tuminas – Edipas karalius“ peržiūra. 21:00 val. muzikinis poezijos vakaras, kuriame savo kūrybą skaitys dainininkas A. Kaušpėdas ir garsus lietuvių poetas G. Patackas. Registracija el. paštu: ingrida@vmt.lt, registracija sustabdyta

Antikvariniai Kašpirovskio dantys: pakabinti
21:00 - 22:00 val.
Šventaragio slėnis  

Geros nuotaikos ir energijos nestokojantys „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ specialiai „Kultūros nakčiai“ surengs ypatingą koncertą. Pasirodymo įspūdį sustiprins dainos skambančios iš oro. Padedant „Montis Magia“ komandai koncerto scena pakibs į daugiau nei 3 metrų aukštį.

Lietuvos kino klasika ir repas
23:00 - 02:00 val.
Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus / Piano Man Outside (Vilniaus g. 41)  

Lietuvos kino klasika vs. repas! 23:00 val. Algirdo Aramino filmas „Maža išpažintis“ su a.a. Vytautu Kernagiu. 24:00 val. DJ Alko. 01:00 val. DOGMA. Dviejų žymiausios Lietuvos hip-hop'o grupės G&G Sindikatas narių, Kasteto ir Donciavo, solinis projektas. Pasikvietę į pagalbą talentingus muzikantus jie scenoje sujungs repo tekstus su Lietuvos kino klasika.

Europeana 280 Jumping Jack
22:00 - 02:00 val.
Aikštelė šalia Radvilų rūmų muziejaus (Vilniaus g. 24)  

22:00 val. – prie įėjimo į muziejų – interaktyvi, įtraukianti ir labai smagi iš visos Europos atrinktų meno kūrinių projekcija „Europeana 280 Jumping Jacks“. Projekto partneris Gluk Media.

Šviesos instaliacija „Horizontas“
21:30 - 02:00 val.
Reformatų parkas  

Interaktyvi lazerio ir garso sinteze paremta šviesos instaliacija, žiūrovui suteikianti galimybę patirti kitokią erdvę.

Instaliacija „Tarpinė žmogaus versija“
19:00 - 02:00 val.
Vinco Kudirkos aikštė  

Instaliacija, susidedanti iš skulptūros ir šviesos elementų. Joje analizuojama žmogaus tarpinė būsena tarp praeities požiūrių ir naujų, kartais gana radikaliai besikeičiančių gyvenimo aspektų.

JŪRA – BALTA
22:00 - 01:00 val.
Katedros aikštė, Odminių skveras, Šventaragio slėnis  

Klaipėdos lėlių teatro gatvės pasirodymas, kuriame dalyvaus 4 didelės, vizualios, ironiškai stilizuotos lėlės ir jas papildantys objektai – garsai, šviesos. Praeinantys žmonės įtraukti į pasirodymo veiksmą, akimirkai nusikels prie vėjuotos, sūrios, nenuspėjamos jūros.

Skambančios varpų istorijos (Nyderlandai)
20:00 - 21:00 val.
Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia (Vasario 16-osios g. 11)  

Išgirdę varpus valandėlei sustokite – „Skambančias varpų istorijas“ Jums pasakos atlikėjai iš Nyderlandų – Auke de Boer ir Bauke Reitsma. Koncerte skambės įvairios muzikinės istorijos nuo Renesanso iki šių dienų.

1  2  3  4  5  6  7