kulturos-naktisArtboard 1

Aistės Gabrielės Černiūtės tapybos paroda „Velveto lietus“: susitikimas su autore

Renginio laikas: 19:00-23:00

Vilniaus meno erdvė „GODÒ galerija“ kviečia į pažintį su menininke Aiste Gabriele Černiūte, pristatančia savo kūrybą tapybos parodoje „Velveto lietus“. Autorės kūrybos bruožus metaforiškai išreiškia šie du žodžiai: medžiagiškumas (kitaip galimas apibrėžti reljefo, faktūros kategorijomis) ir jausmas (arba poetinis išgyvenimas).

Tradicinėmis, klasikinėmis tapybos priemonėmis (aliejus, drobė) kurianti menininkė siūlo kitokį pasaulį, per siurrealumą siekia atpažinti realybę. Kaip priemones autorė taip pat naudoja vielą ar smėlį, tačiau šie žiūrovui dažniausiai lieka nepastebėti, nes jo akis leidžiasi į daugialypį metaforų narpliojimą. Kaip sako pati A. G. Černiūtė, kiekvienas kūrinys prasideda nuo jausmo, peraugančio į idėją. Iš žiūrovo analogiškai – veidrodinio atspindžio principu – autorė tikisi jausmo.

Renginio lankytojai, lydimi kūrėjos, kviečiami pasinerti į jaudinančią vizualinę patirtį, kelionę po metaforiškas kūrinių istorijas.

A. G. Černiūtė gimė 1978 m. Kaune, šiuo metu gyvena ir kuria Vilniuje. 2002 m. Vilniaus dailės akademijos Molbertinės tapybos katedroje įgijo magistro laipsnį. Nuo 2002 m. vadovauja Molėtų dailės galerijai. Parodų, plenerų organizatorė. 2011–2018 m. trijų aukštų improvizuotos meno galerijos Senajame A. Jauniškio name „Kambarys kaip gajerija“, sukurtos Molėtų miesto šventei, organizatorė. Nuo 2017 m. „Kunigaikščių Giedraičių žemės beieškant“ simpoziumų organizatorė. 2015 m. Lietuvos kultūros ministerija autorei suteikė meno kūrėjo statusą. 2018 m. jai skirtas Molėtų rajono savivaldybės apdovanojimas už kultūros nuopelnus Molėtuose. Virtualios parodos „Degtukas“ idėjos autorė ir kuratorė (kartu su Rimvidu Stankevičiumi).

Projekto vykdytojas: VšĮ Godo galerija

Meniu