kulturos-naktisArtboard 1

Ambientinės ir eksperimentinės muzikos projektas

Renginio laikas: 20:00-21:30

Avidja/devita – muzikinis tandemas, kurio atsiradimą ir lėmė Nacionalinės bibliotekos kūrybos erdvės. Galbūt nenuostabu, kad būtent biblioteka tapo išskirtine projekto gyvų pasirodymų vieta. Abu atlikėjai, nenaudodami kompiuterių, pasitelkdami elektrines gitaras ir efektų priemones, užpildo erdvę „čia ir dabar“ sklindančiais, daugiaplaniais garsais, kurie šmaikščiai vadinami „oro pilis“ ar „neuronų atostogos“. Praminti „garso skulptoriais“ jiedu išvien formuoja tęstinius kūrinius, kurie netrikdo net ir ramios bibliotekos aplinkos, gali netgi paskatinti gilesniam susikaupimui. Dueto avidja/devita muzika galėtų būt priskirta ambient krypčiai, bet kūrėjai nevengia eksperimentuoti ir garsų erdvėse pasigirsta noise, psichodelinio roko ar kraut stiliaus atgarsiai.

Pirmasis avidja/devita pasirodymas įvyko 2018 m. Kultūros naktyje ir buvo skirtas Nacionalinėje bibliotekoje atvertai parodai „Fluxus avilys“. Kaip tik šio muzikavimo ištrauka pateko į Muzikos informacijos centro leidžiamą prestižinę kasmetinę rinktinę Note Lithuania: Experimental/Electronic 2019, skirtą Lietuvos naujosios muzikos pristatymui užsienio auditorijai.

Pilnas koncerto įrašas, pavadintas By the Stained Glass: Live at the National Library of Lithuania (Fluxusonic Night, 2018-06-15) išleistas 2020 m. išskirtiniu audiokasetės formatu.

Pristatymas bei garso įrašų ištraukos Lietuvos Muzikos informacijos centro paskyroje: www.mic.lt

Būtina registracija: ČIA

Projekto vykdytojai: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Rinkodaros ir intelektinių paslaugų skyrius

Meniu