kulturos-naktisArtboard 1

Ateities Lietuva

Renginio laikas: 18:00-00:00

„Ateities Lietuva“ – tai meno ir mokslo junginys, kviečiantis pažvelgti ir įsivaizduoti, kaip atrodys mūsų valstybė ateityje.

Vienam vakarui unikaliame edukaciniame centre susiburs technologinę pažangą bei progresą skatinantys kūrėjai, kurie lankytojams pristatys savo kuriamus inovacinius sprendimus. Vieni išradimai reprezentuoja tvarumą, prisideda prie ekologijos užtikrinimo, kiti – leidžia susipažinti su dirbtinio intelekto grįstomis inovacijomis ir pritaikomumu tarpdisciplininėse srityse.

Programoje:

Įmonė „AKO Technical“ pristatys jų sukurtą elektrinio triračio „AKO trike“ prototipą.

Su lankytojais sveikinsis NAO robotai humanoidai Ąžuolas ir Liepa.

Klaipėdos universiteto mokslininkės Tatjana Paulauskienė ir Marija Kataržytė pademonstruos jų patentuotą būdą, leidžiantį vandenis užteršusius naftos produktus išskaidyti ir neutralizuoti tvariais biologiniais mikroorganizmais.

Įmonė „Filalab“ papasakos apie bioplastiko produktus ir pademonstruos 3D spausdintuvų galimybes. Lankytojai ne tik pamatys, kaip gimsta Prezidentūros 3D maketas, bet ir turės galimybę pasigaminti simbolines dovanėles.

Įmonė „Femtika“ pristatys ir leis susipažinti su jų gaminamais mikrodariniais.

Įmonė „NanoAvionics“, sukūrusi pirmuosius lietuviškus nano-palydovus ir dirbanti su NASA, pademonstruos palydovų modelius ir technologinių sprendimų eksponatus.

Įmonė „Thrust – Intelligent UAV Systems“ pristatys ir leis apžiūrėti jų kuriamus dronus.

Humanitarų ir technologijų profesionalų komanda leis išbandyti jų sukurtą ir pasaulyje analogų neturintį akies rainelės skanavimo aparatą!

Mažiausi lankytojai galės sudalyvauti dirbtuvėlėse, kuriose bus kviečiami išbandyti 3D rašiklius ir šviečiančius filamanetus.

Renginio metu lankytojų taip laukia Kahoot žaidimas „Ateities Lietuva“.

Nuotaiką palaikys ir muzikinę programą LR Prezidentūros parke dovanos pučiamųjų orkestras.

Projekto vykdytojas: Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos Valstybės pažinimo centras

Meniu