kulturos-naktisArtboard 1

Atominiai naratyvai

Renginio laikas: 19:00-00:00

Energetikos ir technikos muziejus kviečia aplankyti aplankyti dvi parodas: „Pramonės naratyvai Lietuvos plakatuose“ ir „Dalelių skilimas“.

Parodoje „Pramonės naratyvai Lietuvos plakatuose“ pristatoma trijų skirtingų laikotarpių – nepriklausomos Lietuvos, Antrojo pasaulinio karo ir pirmųjų antrosios sovietinės okupacijos dešimtmečių – vizualinė produkcija atskleidžia, kaip per 40 metų vystėsi ir keitėsi tiek Lietuvos pramonė, tiek šalies gyventojų kasdienybė. Kuratoriai Vladas Burokas ir Viktorija Smailytė, rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba.

Paroda „Dalelių skilimas“ leidžia pažvelgti į skirtingus kultūrinius dviejų atominių elektrinių – uždarytosios Ignalinos ir kol kas dar neveikiančios Astravo – kontekstus ir jų saitus su globalia branduolinio ciklo infrastruktūra – nuo gamtinių išteklių gavybos iki atliekų. Kaip šiuose globaliuose, nuo daugybės skirtingų valstybių ir ideologijų priklausančiuose procesuose kuriamas pasitikėjimas? Kaip skiriame šiukšles – gamybos atliekas – nuo vertingo istorinio paveldo? Kokia yra žaliojo atominio renesanso kaina? Šiuos ir kitus klausimus parodoje tyrinėja daugiau nei dvidešimt įvairių šalių menininkų ir mokslininkai, dirbantys branduolinių procesų paveldo srityje. Kuratorė Ele Carpenter, parodą organizuoja Šiuolaikinio meno centras.

Būtina registracija: ČIA

Projekto vykdytojas: Energetikos ir technikos muziejus

Meniu