kulturos-naktisArtboard 1

Atraskite Ukrainą: dalelė po dalelės

Renginio laikas: 22:30-02:00 (kas 10 min.)

Atraskite Ukrainą: dalelė po dalelės (angl. Discover Ukraine: Bit by Bit) yra skaitmeninis meno kūrinys, kurį 2019 m. sukūrė medijų menininkų studijos „Rockn’n’Light“ komanda ir meno vadovė Tais Poda iš Kijivo. Judančių vaizdų ir Ukrainos elektroakustinio kolektyvo „ Ptakh Jung“ muzikos sinergija fiksuoja 56 monumentalių mozaikų paviršius. Jie sukurti Ukrainos menininkų XX a. septintajame ir aštuntajame dešimtmečiuose ir yra tapę viešų diskusijų apie netolimos praeities atmintį ir paveldą objektu.

Projektu siekiama išsaugoti monumentaliojo meno paveldą. Gilintis į įvairiasluoksnį Ukrainos monumentaliosios dailės pasaulį ir jį atgaivinti skaitmeniniame kūrinyje padėjo nuoseklus bendradarbiavimas su fotografu Jevhenu Nikiforovu ir jo 2013–2021 metų dokumentinis projektas „Sovietinė Ukrainos mozaika“.

Projektą „ Atrask Ukrainą: dalelė po dalelės “: užsakęs Ukrainos institutas ir prie projekto kūrimo prisidėję menininkai atskleidė unikalaus Ukrainos monumentaliojo meno paveldo svarbą ir suteikė galimybę jį išvysti visiškai naujoje šviesoje.

Instagramas: Ukrainian Soviet Mosaics

Projekto vykdytojas: Rock n’ Light Studija (Ukraina), meno vadovė Tais Poda. Projekto kuratoriai – Ukrainos institutas

Meniu