kulturos-naktisArtboard 1

„Atskleisk bibliotekos rūsių paslaptis“

Renginio laikas: 17:00-21:30

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka yra įsikūrusi sostinės senamiestyje, Trakų g. 10 pažymėtame name. Pirmosios žinios apie šį pastatą yra iš XVII a. pradžios – Oginskių archyve rastas 1609 m. dokumentas, kuriame rašoma, kad šis namas buvo nupirktas iš pranciškonų. Taigi XVII a. pradžioje jau stovėjo mūrinis namas su rūsiais. Trakų gatvė yra viena archajiškiausių Vilniuje.

Prieš kelerius metus buvo baigta bibliotekos pastato dalies rekonstrukcija, kurios metu sutvarkyti po biblioteka esantys senieji rūsiai. Seniausi kultūriniai sluoksniai vienoje rūsio dalyje (po vidiniu rytiniu bibliotekos korpusu) rasti iš XV a. pradžios.

Kultūros nakties lankytojai turės unikalią progą aplankyti senuosius rūsius ir prisiliesti (tiesiogine šio žodžio prasme) prie XV amžiaus mūro. Taip pat išgirsite bibliotekos darbuotojų pasakojimus apie tai, kas buvo rasta rūsiuose archeologinių tyrinėjimų metu, sužinosite daugiau įdomių istorijų apie Juozapo ir Sofijos Tiškevičių rūmus, kuriuose dabar veikia moderni ir vilniečių labai mėgstama biblioteka.

Ekskursijos: 17:00, 18:00, 19:00, 20:00, 21:00; be registracijos

Edukacija „Šešėlių pasakojimas“ 17:00, 18:00;  programa skirta vaikams, registracija vaikai@amb.lt

Siuvinėjimo edukacija „Šviečiantys objektai“ 19:00-21:00; be registracijos

Choro „Eglė“ koncertas 21:00-21.30

Projekto vykdytojas: Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka

Meniu