kulturos-naktisArtboard 1

BALTOJO GARSO NAKTIS. Ambientinės ir eksperimentinės muzikos projektas

Renginio laikas: 20:00-21:00

Gabrielė Dzekunskaitė, prisistatanti sceniniu vardu Bloga Katė, save laiko mergina iš miesto gatvės, miesto dulkių, mergina, kuri verkia, dainuoja ir myli. Tai buvusi aktyvi undergroundinės muzikos dalyvė. Gabrielę galima atpažinti iš muzikavimo grupėje „Madžestix“ – atlikėja grįžo prie solinės veiklos ir kuria tai, kas jai pačiai atriodo brangiausia ir prasmingiausia. 2020 m. Gabrielė išleido antrąjį albumą Vienatvę Savo / Ir Vienas Kito, pasižymintį lo-fi chamber pop skambesiu. Gerbėjai atpažįsta Blogą Katę iš melancholiško tono, dramatiško bei stipraus virpesio balse, jautrių, intymių eilių.

Algis Fediajevas – muzikantas, apsiginklavęs tik akustine gitara ir balsu. Kuria ir atlieka muziką, absoliučiai besiskiriančią nuo to, ką Lietuvos klausytojas yra įpratęs girdėti atliekant tokiame įprastame instrumentiniame formate. Atlikėjo dainų pamatas – svaiginantys ir „išnešantys“ dialogai tarp vibruojančios, banguojančios, visiškai originaliai skambančios akustinės gitaros bei kartais ramaus, kartais šiukštaus vokalo. Gana laisvos formos dainos svyruoja tarp įprastesnio JAV ir Didžiosios Britanijos tradicijai artimo jaukaus akustinio skambesio, Rytų dvasios ir sprogstamo disonaso tarp jų. Nuolatinis kitimas, nesvarumas, ramybės nebuvimas glūdi ir Algio Fediajevo dainų tekstuose, ir muzikinėje biografijoje, paženklintoje įdomių klajojimo motyvų: pirmasis koncertas įvyko ne Lietuvoje, o Gruzijoje, pirmas albumas išleistas Slovakijoje, koncertuota Anglijoje, Ukrainoje, Lenkijoje, Austrijoje, Estijoje, Latvijoje, Slovakijoje, o kur dar grojimai daugybės Europos ir ne tik miestų gatvėse.

avidja/devita – muzikinis tandemas, kurio atsiradimą ir lėmė Nacionalinės bibliotekos kūrybos erdvės, tad nenuostabu, kad biblioteka tapo išskirtine projekto gyvų pasirodymų vieta. Abu atlikėjai, nenaudodami kompiuterių, pasitelkdami elektrines gitaras ir efektų priemones, užpildo erdvę „čia ir dabar“ sklindančiais daugiaplaniais garsais, kurie šmaikščiai vadinami „oro pilis“ ar „neuronų atostogos“. Praminti „garso skulptoriais“ jiedu išvien formuoja tęstinius kūrinius, kurie netrikdo net ir ramios bibliotekos aplinkos, gali netgi paskatinti gilesniam susikaupimui. Dueto avidja/devita muzika galėtų būt priskirta ambient krypčiai, bet taip pat kūrėjai nevengia eksperimentuoti ir garsų erdvėse pasigirsta noise, psichodelinio roko ar kraut stiliaus atgarsiai. Pirmasis avidja/devita pasirodymas įvyko 2018 m. Kultūros naktyje ir buvo skirtas Nacionalinėje bibliotekoje atvertai parodai „Fluxus avilys“. Kaip tik šio muzikavimo ištrauka pateko į Muzikos informacijos centro leidžiamą prestižinę kasmetinę rinktinę Note Lithuania: Experimental/Electronic 2019, skirtą Lietuvos naujosios muzikos pristatymui užsienio auditorijai.

Vieta: Erdvė prie vitražo, III a. atrijus.

REIKALINGA REGISTRACIJA. Dalyvių skaičius renginyje: iki 120.

Laikas: 20:00 val.

Trukmė: apie 1 val.

Būtina registracija: Čia

Projekto vykdytojas: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Meniu