kulturos-naktisArtboard 1

Ekskursija „Aplink Istorijų namus“

Renginio laikas: 18:00-19:00

Pavasarį Lietuvos nacionalinio muziejaus kompleksas T. Kosciuškos g. 3 buvo atvertas visuomenei ir tapo naująja vilniečių lankoma viešąja erdve!

Ši ilgą laiką uždara buvusi teritorija yra unikalioje vietoje. Ji išsidėsčiusi Kalnų parko šiaurės vakarinėje papėdėje, visai šalia pagrindinių Vilniaus miesto gamtinių arterijų – Neries ir Vilnios upių – santakos.

Be gamtinio konteksto, labai svarbi yra istorinė šios vietos ašis. Tiek T. Kosciuškos g. 3 pastatai, tiek šalia esanti Buvusi areštinė (T. Kosciuškos g. 1) yra saugomoje teritorijoje, įeina į Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato teritoriją. Šioje vietoje buvo politinis kalėjimas, kariuomenės areštinė, civilinė areštinė, kareivinės, mokykla-internatas ir galiausiai – muziejus.

Kviečiame sudalyvauti nemokamoje „Kultūros naktis 2021“ renginių ciklo ekskursijoje ir susipažinti su šios vietos gamtine aplinka ir įvairiasluoksniu istoriniu-kultūriniu kontekstu! Ekskursijoje ne tik pasivaikščiosite po Istorijų namų aplinką, bet ir aplankysite Buvusios areštinės vidinius kiemelius.

Vieta – Istorijų namų kiemelis (T. Kosciuškos g. 3, Vilnius).

Meniu