kulturos-naktisArtboard 1

Ekskursija po parodą „Fotografavęs širdimi: Vilnius Jano Bułhako fotografijose“

Renginio laikas: 18:00-20:00

Kiekvienas miestas turi savąjį fotografą. Vilnius turėjo Janą Bułhaką (1876–1950). Šis miestas buvo J. Bułhako mylimiausias ir daugiausia fotografuotas.

Nuo 1910 m. iki 1944 m. jis nuolatos fotografavo Vilnių bei jo apylinkes ir paliko mums tūkstančius nepakartojamų fotografijų. Iki 1920 m. pagrindinę J. Bułhako fotografijų kolekciją sudarė beveik išimtinai senamiesčio vaizdai, bažnyčių, vienuolynų, rūmų ar gyvenamųjų namų architektūra. Daugelyje darbų fotografas užfiksavo miesto panoramą iš įvairiausių matymo taškų.

Parodoje eksponuojamos aštuonios J. Bułhako fotografijos: Vilniaus panoraminiai ir apylinkių vaizdai, fotografijos iš ciklo „Aušros vartai“. Labai dažnai fotografų sukurti Vilniaus vaizdai tapdavo pašto atvirukų iliustracijomis. XX a. 1-ojoje pusėje buvo išleista daug atvirukų su J. Bułhako fotografuotais Vilniaus vaizdais, atvirukų išleido ir pats fotografas. Parodoje bus galima pamatyti atvirukų, kuriuose – J. Bułhako fotografijos.

Reikalinga registracija el. paštu: rkrs@lnb.lt

Projekto vykdytojas: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo bibliotekos Dokumentinio paveldo tyrimų departamento Retų knygų ir rankraščių skyrius

Meniu