kulturos-naktisArtboard 1

ERDVINIO GARSO MUZIKOS KONCERTAS: Muzikiniai pasakojimai in 5D

Renginio laikas: 19:00-22:00

Erdvinis garsas arba garso imersija – eksperimentinės elektroninės muzikos ir kūrybinių industrijų virtualios realybės kontekstuose naudojama sąvoka, apibūdinanti klausytojo panardinimą į garsą, padidintas psichoakustinio poveikio galimybes.

Šiam renginiui LMTA Muzikos inovacijų studijų centro specialistai su kolegomis iš užsienio šalių Mažojo teatro foje pavers į imersinio garso sferą, kurioje garsai sklis iš visų pusių – tiek horizontaliomis, tiek vertikaliomis kryptimis.

„Muzikiniai pasakojimai in 5 D“ idėja kilo kaip pamąstymas įvairias istorijas padėti „pamatyti“ akliesiems, erdvėje besiorientuojantiems dažniausiai pagal garsus. Šis sumanymas autoriams pasirodė patrauklus, nes skambesiai įgyja savotiško teatrališkumo. Kaip atskleidė pernai atlikta žiūrovų apklausa, įgiję teatrališkumo, muzikos kūriniai tampa patrauklūs įvairiai publikai. Ši tema kartu bus savotiškas pernykštės „L‘Hommage in 5 D“ tęsinys.

Koncerte skambės gana teatrališki Fausto Latėno, Vidmanto Bartulio, Algirdo Martinaičio, Lino Rimšos bei Londone reziduojančios kompozitorės Gedmintės Samsonaitės kūriniai, F. Latėnui dedikuotas G. Samsono kūrinys „FL update“.

Mantautas Krukauskas gyvai atliks savo elektroakustinę erdvinę kompoziciją „Polichromija“, kuri muzikinėmis ir spektrinių garso efektų priemonėmis atskleidžia individualiai suvokiamos laiko tėkmės ypatybes.

Arkties peizažai, juos supantys garsai, mitologija ir ritualai yra tik keletas šaltinių, kurie įkvepia kompozitorės Tine Surel Lange (Norvegija) kūrinius.

Andersas Tveitas, taip pat norvegų kompozitorius ir muzikantas, daug dirba su įvairiais projektais elektroakustinės kompozicijos ir improvizacijos srityse.

Dėmesio! Įėjimas TIK su Galimybių pasu.

Daugiau informacijos:

www.koronastop.lrv.lt

www.gpasas.lt

Koncertų pradžia 19 ir 20.45 val. Koncerto trukmė 1 val. 15 min. Registruojantis prašome nurodyti pageidaujamo koncerto valandą.

Būtina registracija: registracija@arssonoris.eu

Projekto vykdytojas: VšĮ „Ars&Sonoris“, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos inovacijų studijų centras, Valstybinis Vilniaus mažasis teatras

Meniu