kulturos-naktisArtboard 1

„Esencija“

Renginio laikas: 21:00-21:30 22:00-22:30

Projekto užuomazgos prasidėjo VIKO muzikinio teatro III-iojo kurso studentų paskaitoje. Viena iš mokomųjų specialybės sričių yra šiuolaikinis šokis. Po varginančių uždarų pandemijos metų, būsimieji artistai veržiasi į viešąją erdvę, egzaminas paverčiamas į atvirą pasirodymą, skirtą „Kultūros nakties“ žiūrovams. Studentai šoks pagal dėstytojos ir projekto vadovės Eglės Kančiauskaitės sukurtą choreografiją su improvizacijos motyvais.

Pasirodymo idėją įkvėpė tekstas apie sukrečiantį žmogaus ir pasaulio santykį. Kvietimas susitikti su gamtiniu žmogiškuoju pradu, kuris slypi mūmyse pilnas nuodėmių ir atleidimų. Kolektyvinis ir individualus išgyvenimas. Žmogaus ir pasaulio alsavimas vienodu arba skirtingu ritmu ir amžinas susitapatinimas, kuris neturi pabaigos. Kokią įtaką gamta daro žmogaus egzistencinei būklei? Dievybė tvyranti aplinkui ir kaip mes ją atspindime?

„Ir tą akimirką aš tampu laisvu vaiku, gimusiu iš planetos kraujo ir pakrikštytu pačios Gajos, sukurtos švęsti pripažintą laisvę. Naujagimis, tarsi būčiau bangos išstumtas į Nirvaną ir sugrąžintas atoslūgių atgal į seną, naują gyvenimą, susidedantį iš senų patirčių ir naujos atgijusios dvasios. Ir taip aš lėtai dreifuoju link kranto, į naują, savo naująjį pasaulį.”

Projekto vykdytojas: Muzikinio teatro trečio kurso studentai

Meniu