kulturos-naktisArtboard 1

Globojanti Ramintoja

Renginio laikas: 18:00-01:00

Okupacijos metais brutaliai daržovių sandėliu paversta Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia prieš dvejus metus buvo atverta visuomenei ir šiandien tapo ne tik kultūrinio dialogo, bet ir socialinių inovacijų širdimi Vilniuje.

Kultūros naktims ši vieta atsiveria kaip GLOBOJANTI RAMINTOJA – priimanti iššūkius ir kartu su kultūros, meno, atsakingo verslo žmonėmis, Vidaus reikalų ministerijos bendruomene bei Katalikų Bažnyčia kviečianti ieškoti tvarių ir prasmingų socialinių sprendimų.

Ramintojos pastate veiks įvairių žanrų parodos, instaliacijos, koncertai, spektakliai, inovatyvūs ir netikėti socialiniai projektai, įkvepiantys mus pažvelgti į pasaulį iš kito, kitokio žmogaus išgyvenimų perspektyvos, leidžiančios naujai apmąstyti savo kasdienybę, atviros, saugios ir bendryste rišamos visuomenės galimybę.

Kultūros nakties metu kviesime į naktinę „Gyvąją biblioteką“, griaunančią stereotipus. Pasirodymas „Kelionė į Emausą“ leis pasinerti į unikalų šokio ir muzikos pasaulį, apmąstant gyvenimą bei tikėjimą. Erdvėje susidursite su ne mažiau reflektyvia menine instaliacija „Šviesuliai“, o tapybos darbai „Naktinės veiklos“ leis pažinti mįslingą nakties temą iš pačių skirtiniausių kampų. Instaliacija „Kinetinė gervė“ netikėtai nukreips žiūrovų mintį į taršos problemą, o muzikos ir šokio performansas „Pasaulio spalvos: Lietuva – Islandija“ atskleis dviejų skirtingų kultūrų ypatumus bei leis iš arčiau pažvelgti į kiekvieną jų. Taip pat žiūrovus pasitiks ir fotografijų serija „Prasiveržk“, užčiuopianti menininkų jausmus pačiu intensyviausiu jų kūrybos momentu.

„Šviesuliai“. Ema Lauma piešinių ir šviesos žaismas užburs kiekvieną, suteiks galimybę pasinerti į meditaciją, apmąstymus. Pasitelkus besikeičiančią šviesą piešiniai tarsi atgyja, įtraukia į nesibaigiančią kaitą ir virsmą.

„Naktinės veiklos“. Tapybos darbais ir piešiniais perteikiama nakties tema bus apžvelgiama iš trijų skirtingų kampų. Naktinės maudynės parodys nakties magiją pasitelkiant ypatingą vandens stichiją. Tapyba pagal H. Murakami romanus sužadins vaizduotę, o studentiško gyvenimo tema atskleis pašėlusią nakties pusę, kupiną linksmybių ir savęs ieškojimo.

Socialinių inovacijų erdvė su „Bendrystės ir socialinių inovacijų centru“ ir „Lietuvos socialinių inovacijų klasteriu“. Į socialinių inovacijų erdvę kviečiame visus, kam nesvetimas esminis šios vietos veikimo principas – bendrystė, pagrįsta atvirumu, pagarba, bendru veikimu ir savanoryste. Čia plačiau susipažinsite su Ramintojoje nuolat gimstančiomis ir vykstančiomis iniciatyvomis bei projektais.

Saugančios šviesos erdvė: kūrybinės – prevencinės atšvaitų dirbtuvės. Bendras Lietuvos Policijos ir socialinių partnerių Textale.lt – tekstilės ir jos atliekų pakartotinio naudojimo skatinimo platformos – prevencinis projektas, skirtas saugaus eismo kultūrai skatinti. Dirbtuvių metu menininkai kviečia pasigaminti atšvaitą ir gauti policijos pareigūnų patarimų apie taisyklingą atšvaitų dėvėjimą.

Socialinių skonių erdvė su „Pirmu blynu“. Verslo idėja, tapusi vienu ryškiausių tolerancijos, žmonių su negalia įgalinimo ir socialinės integracijos pavyzdžiu mūsų visuomenėje, prisistato ir kviečia pabendrauti bei pasivaišinti restorano „Pirmas blynas“ naktinėmis vaišėmis – olandiškais vafliais, kava ir arbata.

„Pasaulio spalvos: Lietuva – Islandija“. Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto studentai pademonstruos muzikos ir šokio performansą „Pasaulio spalvos: Lietuva – Islandija“, kuriame žiūrovas turės galimybę susipažinti su Lietuvos ir Islandijos kultūromis, jas palyginti, atrasti jų skirtumus ir panašumus.

„Prasiveržk“. Fotografijų serija, įprasminanti prasiveržimo jausmą. Įamžinti šviesos ir tamsos šokis, magiškos realybės užčiuopimas, judėjimo į priekį troškimas, įamžintas kartu su menininkais iš piečiausio Prancūzijos miesto Monpeljė.

Naktinė „Gyvoji biblioteka“. „Gyvoji biblioteka“ – projektas, siekiantis atvirais tarpasmeniniais pokalbiais su skirtingų socialinių grupių atstovais skatinti toleranciją, užkirsti kelią diskriminacijai ir patyčioms. Žiūrovai turės galimybę pasikalbėti su „gyvosiomis knygomis“ ir sulaužyti stereotipus.

„Kinetinė gervė“. Meninė instaliacija iš taromatuose perdirbimui atiduodamų skardinių atkreipia dėmesį į opią taršos temą, įprasmina antrinių žaliavų perdirbimą ir naują gimimą. Kinetinė gervė ne tik prasminga ir maloni akiai, tačiau, kaip ir gamta, reaguojanti į žmogaus judesius.

„Kelionė į Emausą“. Tai – įvairių meninių formų pasirodymas, įtraukiantis žiūrovus kartu keliauti ne tik tarp pasirodymo stotelių, tačiau kartu sudarantis terpę kelionei po gyvenimo ir tikėjimo apmąstymus. Pasirodymas yra biblinio pasakojimo apie du kartu su Jėzumi keliaujančius mokinius, kurie iki paskutinės minutės neatpažino Jėzaus, einančio šalia, asmeninė interpretacija.

Būtina registracija į renginius: ČIA

Projekto vykdytojai: Festivalis „Kultūros naktis“, VšĮ Bendrystės ir socialinių inovacijų centras, Asociacija Lietuvos socialinių inovacijų klasteris, Lietuvos Policija, Lietuvos automobilių kelių direkcija, TEXTALE.lt, MB „Pirmas blynas“, „Agapės“ menininkų judėjimas, Vilniaus kolegija Menų ir kūrybinių technologijų fakultetas, VŠĮ Nacionalinis socialinės integracijos institutas, VšĮ Užstato sistemos administratorius, Agnė Kišonaitė, Evelina Tamkvaitienė, Viltaras Raudys, Lina Audronyte, Lina Jusevičiūtė

Programa

18:00-01:00 „Šviesuliai“
18:00-01:00 „Naktinės veiklos“
18:00-01:00 Socialinių inovacijų erdvė su „Bendrystės ir socialinių inovacijų centru“ ir „Lietuvos socialinių inovacijų klasteriu“
18:00-01:00 Saugančios šviesos erdvė: kūrybinės – prevencinės atšvaitų dirbtuvės
18:00-01:00 Socialinių skonių erdvė su „Pirmu blynu“
18:00-19:30 „Pasaulio spalvos: Lietuva – Islandija“
18:00-01:00 „Prasiveržk“
19:00-01:00 Naktinė „Gyvoji biblioteka“
20:30-01:00 „Kinetinė gervė“ (21:30 susitikimas su menininke Agne Kišonaite)
22:00-23:00 „Kelionė į Emausą“

Meniu