kulturos-naktisArtboard 1

Ina Budrytė „Sapnai kiekvienai dienai”

Renginio laikas: 19:00-20:00

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos parodų salėje lankytojai perkeliami į vienos originaliausių Vilniaus menininkių Inos Budrytės (g. 1957m.) „Sapnus kiekvienai dienai“. Taip pavadintai parodai jos kuratorė Raminta Jurėnaitė kartu su pačia autore atrinko net 90 tapybos ant popieriaus darbų ir visą pluoštą nedidelių piešinių eskizų, sukurtų 1988–2020 m. periodu.

Tapymas ir piešimas ant popieriaus Budrytei svarbūs kaip subtilus ir tuo pačiu metu betarpiškas bei ekspresyvus instrumentas. Išsaugodama privatumo intymumą, menininkė gali puoselėti keistuoliškumą ir drąsiai leistis tyrinėti paslaptingą gyvenimą niekieno žemėje, tarp realybės ir vaizduotės. Šiame „lygiagrečiame gyvenime“ Budrytė prie kai kurių siužetų ir motyvų ne kartą sugrįžta. Todėl ekspozicijai pasirinktas ne chronologinis, bet teminis principas. Autorė kūrinius sugrupavo į aštuonis atvirus ciklus, kurie gali būti pratęsiami ir papildomi. Budrytė čia nevysto nuoseklaus linijinio pasakojimo, kaip ir nekuria to paties motyvo variacijų. Visi šie ciklai tarsi novelės, be pradžios ir pabaigos, dienoraščiai vaizdais-rebusais.

Visose kūrinių grupėse esama užslėptų autobiografinių užuominų ir filosofinių refleksijų istorijos bei žmogiškosios prigimties temomis.

Budrytė „sapnus kiekvienai dienai“ pasakoja su užslėptu humoro jausmu. Pažadindama žiūrovo poetiškų paslapčių ilgesį. Menininkė primena mums, kad vienatvė gali būti ne blogis, o dovana. Tiesa, tik tada, jei turi vaizduotės.

Parodos kuratorė: Raminta Jurėnaitė

Parodą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Privaloma registracija: ČIA

Projekto vykdytojas: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Parodos organizatorius: THE ROOM galerija

Meniu