kulturos-naktisArtboard 1

Jungtinis Lietuvos ir Ukrainos šokio spektaklis „Starting Point“

Renginio laikas: 19:00-20:30

Jungtinio Lietuvos ir Ukrainos teatro projekto „Starting Point“ metu VU studentai kartu su ukrainiečių jaunimu aiškinosi teatro paslaptis, diskutavo apie šiuolaikinio pasaulio realijas ir galiausiai savo išgyvenimus pavertė šokio kalba.

Visos istorijos yra svarbios – tokia yra pagrindinė „Starting Point“ idėja. Projekto pradžioje tarp dalyvių buvo gvildenami klausimai apie jauno žmogaus savęs suvokimą karo akivaizdoje, tyrinėjami jų išgyvenimai ir atrandami individualūs lūžio taškai – žodis, veiksmas, judesys, duodantys startą plėtotis savitoms asmeninėms istorijoms. Šios susipinančios tiek ukrainiečių, tiek lietuvių projekto dalyvių istorijos ir sudaro bendrą šokio spektaklio dramaturgiją.

Projekto „Starting Point“ koncepcija užsimezgė VU kinetinio teatro režisieriui Andriui Pulkauninkui su choreografais Marija Koreneva ir Sandro Garibashvili (UA) pradėjus ieškoti būdų apie vykstantį karą Ukrainoje kalbėti netiesiogiai. „Kaip kartu išgyventi situaciją, kai šalia vyksta karas, o aplinkui – begalinis informacinis laukas, nuo kurio iš esmės neįmanoma atsiriboti? – svarstė A. Pulkauninkas. – Projekte ieškome kiekvieno dalyvio kertinio taško, nuo kurio prasideda individuali ir savita dalyvio istorija. Kiekviena atskira istorija ir skirtingi dabartinės situacijos išgyvenimai yra vertingi, unikalūs.“

Projekto kūrybinis procesas – terapinis: kiekvienas projekto dalyvis yra išklausomas, jo istorija ir jausmai išryškinami. Visų istorijoms atrasta vieta scenoje – tiek nuo karo bėgusių ukrainiečių išgyvenimams, tiek lietuvių, nerandančių sau vietos dabartiniame geopolitiniame kontekste, savijautai.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Registracijos forma: https://forms.office.com/e/WCrdZVjcPY

Projekto vykdytojas: Vilniaus universiteto Kultūros centras

Meniu