kulturos-naktisArtboard 1

Kinas ir muzika: Širazas

Renginio laikas: 18:00-20:15

Sekdami ankstyvojo kino tradicija, gyvai įgarsinsime vokiečių režisieriaus Franco Osteno filmą „Širazas“ (Shiraz: a Romance of India, 1928 m.). Įspūdingus kadrus panardinsime sitaro, sarodo, bansuri fleitos, tablos, įvairių mušamųjų, tanpuros ir klavišų garsuose. Tai originali ansamblio „Sangha“ kompozicija, kurios pirmas variantas atliktas 2018 m. festivalyje „Pirmoji banga“.

Franco Osteno „Širazas“ buvo pirmoji pirmoji vakarietiška juosta apie Indijos kultūrą, nufilmuota išskirtinai Indijoje su prabangiais kostiumais ir indų aktoriais. Filmui pasiekus Europą ir Jungtines Valstijas, vakariečiai jį pradėjo aukštinti kaip meistrišką europietiškos kino kokybės ir egzotiško orientalizmo junginį.

Paremtas tradiciniu indišku pasakojimu apie meilę tarp XVII-ojo amžiaus Mogolų imperatoriaus ir jo žmonos, šis stulbinančio masto nebylusis epas savaip interpretuoja vieno pasaulio stebuklų – Tadžmahalo – sukūrimo istoriją. Širazas – kuklus, bet labai talentingas puodžius, giliai pamilęs savo netikrą seserį Selimą. Tačiau Selimai užaugus, ji parduodama tarnauti į karališkąjį dvarą, ir savo naujuose namuose įsimyli princą Khurramą. Tuo metu Širazas mėgina Selimą išgelbėti iš prievolės rūmuose, o pavydi generolo duktė Dalija kuria planą, kaip gauti princą sau…*

Tomas Drunga – tablos, mušamieji

Rytis Girskas – sarodas, sitaras

Justina Kaminskaitė – klavišai, tanpura

Adomas Šimkūnas – bansuri fleita

(2018 m. mušamųjų partiją kūrė ir atliko Bernardas Janauskas)

Būtina išankstinė registracija: ČIA

Projekto vykdytojas: Klasikinės indiškos muzikos ansamblis Sangha

Meniu