kulturos-naktisArtboard 1

Kultūros naktis buvusiame Jėzuitų noviciate

Renginio laikas: 18:00 - 22.00

Renginio vieta: Šv. Ignoto g. 6

Vilniaus širdyje atraskite jėzuitų istorijos dalelę

Ar žinojote, kad XVI–XVIII a. Jėzuitų ordinas Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje sėkmingai įdiegė ne vieną reikšmingą dvasinio, mokslinio ir kultūrinio gyvenimo naujovę? Jie ne tik įkūrė pirmąją aukštojo mokslo įstaigą – Jėzuitų kolegiją, kuri vėliau tapo universitetu, bet ir buvo pirmieji sukūrę gimnazijų, muzikos mokymo institucijų ir vaistinių tinklus, pirmieji pradėję statyti dramos ir baleto spektaklius, pirmieji iš Lietuvos nukeliavę į Indiją ir Kiniją… O juk viskas prasidėjo čia – Jėzuitų noviciate, kitaip vadinamame naujokynu. Šiame XVII a. pradžią menančiame pastate daugelį dešimtmečių gyveno ir mokėsi jaunuoliai, kurie vėliau tapo garbingais jėzuitų vienuoliais. Pastato sienose dar galima pamatyti tų gyventojų paliktus ženklus ateities kartoms.

Kokias paslaptis mena Vilniaus senamiesčio širdyje įsikūręs pastatų kvartalas? Kas ir ką kūrė, statė, sunaikino, o galiausiai vėl atstatė? Kuo susiję jėzuitai ir krašto apsauga? Kur pradingo Vilniaus senamiestyje tekėjęs Kačergos upelis? Norėdami išgirsti atsakymus į visus šiuos klausimus ir susipažinti su buvusio Vilniaus Jėzuitų noviciato architektūriniu ansambliu, kviečiami dalyvauti ekskursijoje (išankstinė registracija el. p. dalia.kalmantiene@lka.lt).

Programa

Paroda „Jėzuitai Vilniuje“ (rengėjas Lietuvos valstybės istorijos archyvas)

Simono Barono fotografijų paroda „Išlikusi istorija“

Videofilmo „Ką slepia Krašto apsaugos ministerijos sienos?“ peržiūra

18.30 — Vilniaus jėzuitų gimnazijos teatro studijos spektaklis „Uždarų durų naktis“ (Bibliotekos skaitykla)

19.30 — Vilniaus jėzuitų gimnazijos choro „Krantas“ koncertas (Freskų salė)
Į spektaklį ir koncertą būtini galimybių pasas bei registracija vietoje (galima išankstinė registracija el. p. ilona.astrauskiene@lka.lt).

21.00 — Renesansinio šokio kolektyvo „Puelli Vilnenses“ pasirodymas (Didysis bibliotekos kiemas)

Būtina registracija: Registracija reikalinga ekskursijai po pastatą el. p. dalia.kalmantiene@lka.lt

Projekto vykdytojas: Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija

Meniu