kulturos-naktisArtboard 1

Kultūros naktis Rotušėje

Renginio laikas: 18:00-22:00

Aurelijos Maknytės paroda „Gamtos kabinetai“ (instaliacija) Atėjo laikas sukelti abejonę dėl homo sapiens „prigimtinės“ teisės į gamtos kontrolę ir su Maknytės atradimais supažindinti apie bebrus nieko nežinančią publiką – ne tik nuolatinius parodų lankytojus, bet ir kitus miestiečius (gamtos mylėtojus ir ne), moksleivius, studentus, politikus, verslininkus.

Vilniaus rotušė – labai tinkama vieta, nes čia menas ypač dažnai susiduria su politika, kuri netiesiogiai lemia, kuriai rūšiai išlikti, kuriai išnykti. Klasicistinės Rotušės erdvės bus papildytos jų estetikai prieštaraujančiais gamtos objektais, lyg užuominomis apie nenuspėjamą gamtos ir kultūros kovos ateitį.

Parodos idėjos autorė, menininkė, VU, VDK lektorė, Vilniaus J. Vienožinskio dailės mokyklos mokytoja Aurelija Maknytė, kuratorė – menotyrininkė, fotografijos ir dailės kritikė, parodų kuratorė doc. dr. Agnė Narušytė.

Remigijaus Treigio paroda „(Ne)matomas Vilnius“ (fotografija) Po kelerių metų pertraukos Vilniaus rotušėje rengiama didelės apimties tęstinė teminė žinomo Lietuvos fotomenininko R. Treigio paroda. Šis projektas suteiks galimybę žiūrovams pamatyti Vilnių per išskirtinę R. Treigio estetikos prizmę.

R. Treigys sukūrė įspūdingus ir įsimintinus ciklus, skirtus miestams: „Laiškai iš Ekeno“ (2000), „21 diena Berlyne“ (2004), „Paskutinė diena Venecijoje“ (2004), „Miestas iš atminties, Vilnius“ (2008), „Šverino dienoraštis“ (2009), „Septintoji gatvė“ (2010). Svarbiausia, kaip sako M. Matulytė „Treigys išsaugojo savo idėjinę kryptį – nesureikšmindamas „užduoties“, miestų pažinimą autorius išreiškė tik jam būdingais abstrahuotais vaizdiniais“.

Projekto vykdytojas: VšĮ Vilniaus Rotušė

Meniu