kulturos-naktisArtboard 1

Kultūros naktis Tolerancijos centre

Renginio laikas: 18:00-21:00

Renginiai skirti Vilniaus Gaono metams paminėti

18:00-19:00 val. pristatoma metų paroda „Knygos ant medžių neauga (Z. Kalmanovičius): išsaugoti ir perduoti atmintį“, skirta Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metams paminėti. Ekskursijos metu parodos kuratorė Saulė Valiūnaitė supažindins su unikaliais eksponatais, daugelis kurių visuomenei bus pristatomi pirmą kartą. Tarp jų – Vilniaus miesto plastinis modelis, kurtas Vilniaus geto kalinių.

19:00-20:00 val. vyks ekskursija anglų kalba po muziejaus Tolerancijos centrą. Gidė Monika Žulytė supažindins su įvairaus laikotarpio kūriniais ir eksponatais – nuo Vilniaus Didžiosios sinagogos artefaktų iki Samuelio Bako tapybos darbų.

20:00-21:00 val. Spektaklio „Kai žmonės vaidino Dievą!..“ ištrauka (pagal Anos Frank dienoraštį) VILNIAUS KAMERINIS TEATRAS. Vienos mergaitės istorija pagal F. Goodrich, A. Hacketto ir V. Kesselmano pjesę „Anos Frank dienoraštis“. Istorija žmogiškumui ir meilei atminti. „Kai žmonės vaidino Dievą!..“ – sukrečianti žydų genocido istorijos dalelė, patirta ir įamžinta trylikametės mergaitės. Tačiau tai pasakojimas pirmiausia apie paprasčiausios gyvenimo kasdienybės ilgesį visuotinės baimės fone. Apie viltį, meilę ir mirtį. Apie siaubą ir skausmą, kurį karo metais teko išgyventi įvairių tautų žmonėms.

Būtina registracija: ČIA

Projekto vykdytojai: VGŽIM, Leidybos namai Tikra knyga

 

Meniu