kulturos-naktisArtboard 1

„Mano draugas, mano tylus bendražygis“. Ekskursijos po parodą

Renginio laikas: 18:00-21:00

XIX a. viduryje išradus fotografiją, ji tapo pagrindine atminties išsaugojimo priemone. Tarp Nacionalinės bibliotekos Retų knygų ir rankraščių skyriaus dokumentų išliko nemažai fotografijų. Dauguma jų – asmenų portretinės ar grupinės nuotraukos, nemažai visuomeninius įvykius įamžinusių vaizdų, yra gamtovaizdžių, buities atspindžių ir kt. Daugumos jų autoriai žinomi iš įrašų fotokortelių nugarėlėse. Deja, ne visada pavyksta identifikuoti nufotografuotą asmenį ar įvykį bei nustatyti nuotraukos datą.

Nacionalinės bibliotekos rengiamoje parodoje eksponuojamos XIX a. II pus. – XX a. I pus. fotografijos, kuriose užfiksuoti įvairūs gyvūnai. Pastebima, kad to laikotarpio fotografijose dažniausiai sutinkami dviejų rūšių gyvūnai – šunys ir arkliai. Jose atsikleidžia ne tik gyvūnų grožis, bet ir to meto žmonių santykis su jais.

Ekskursijos metu lankytojai galės pavartyti to meto nuotraukų albumus bei susipažinti su senosiomis knygomis, iliustruotomis gyvūnų atvaizdais. Ši fotografijų paroda skirta Gyvūnų gerovės metams paminėti.

Laikas: 18.00 val. ir 20.00 val. (2 ekskursijos)

Trukmė: apie 45 min.

Reikalinga registracijarkrs@lnb.lt

Dalyvių skaičius renginyje: iki 12 dalyvių

Projekto vykdytojas: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.Dokumentinio paveldo tyrimų departamentas. Retų knygų ir rankraščių skyrius

Meniu