kulturos-naktisArtboard 1

Muzikinis projektas „Apie Erdvę ir Laiką“

Renginio laikas: 19:00-21:00

Vilniečio Aurimo Bražiūno elektroninių sąskambių garsovaizdis „MigloJE“ – nuo 1997 m. besitęsiantis eksperimentinės muzikos projektas, kurio stilius keitėsi nuo sunkaus hardcore techno, IDM ir peraugo į ambiento garsų laukus. Sąvoka „MigloJE“ A. Bražiūnas apibūdina kūrybinę vėlyvo vakaro būseną, savotišką tuštumą, visišką panirimą į ramybę ir garsų pasaulį. Įkvėptas gamtos, ezoterikos, gyvenimo filosofijos, senųjų tikėjimų ir mitologijos, nuo vaikystės traukiamas garsų, autorius gilinosi į savitą muzikos pasaulį – lietaus barbenimas į palangę, vamzdynų gaudesys ar šaldytuvo burzgimas hipnotizavo ir vedė link eksperimentavimo su dar tik užgimstančiu susidomėjimu muzikos kūryba.

Būdamas septynerių pradėjo mokytis Vilniaus Balio Dvarionio dešimtmetėje muzikos mokykloje, pasirinko violončelės specialybę, po aštuonerių metų mokslus dėl susiklosčiusių aplinkybių metė ir ėmėsi tuo metu jau atsiradusios galimybės kurti muziką kompiuteriu. 1997–2000 m. daug praktikavosi kurti technomuziką, po truputį atrado ambientą, IDM, downtemp žanrus ir nuo to laiko tobulino savo žinias ir praktiką. Nors autorius buvo sukaupęs daug patirties, pirmas leidinys pasirodė tik 2005 m. – tai IDM žanro muzikos albumas, kurį išleido „Kahvi collective“ leidybinė kompanija, netrukus pasirodė ir antras albumas. Kiek vėliau autorius išleido kelis gana sėkmingus ambiento braižo albumus, tada pasinėrė į mažiau leidybinį, daugiau kūrybinį laikotarpį. 2022 m. „MigloJE“ sugrįžo su nauju albumu, išleido ir kelis ankstyvuosius savo kūrinius.

Ukku (tikr. Danielė Gavėnaitė) kurti muziką pradėjo 2014 m., turėdama tik aipadą, seną sintezatorių ir gitarą. Nuo to laiko jos kūryba vystėsi ir pavirto tuo, kuo yra šiandien, – elektronine, ethereal, ambiento muzika su mokslinės fantastikos bei pasakų elementais. Ukku kūrybos tikslas – pasiekti klausytojų emocines gilumas ir nukelti juos į kelionę po kitus, nežemiškus pasaulius. Ukku yra baigusi muzikos produkcijos studijas, dirba garso dizainere bei kuria garso takelius žaidimams ir filmams.

Projekto vykdytojas: Aurimas Bražiūnas. Danielė Gavėnaitė. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Meniu