kulturos-naktisArtboard 1

„(Ne)galia, kuri kuria naują teatrą“

Renginio laikas: 18:00-20:00

Kalbėti apie žmogaus negalią niekada nebus per daug ar per dažnai, nes iki to laiko, kol ji nepaliečia ir netampa kasdienybe, ji yra nematoma, negirdima ir nepažinta. Neįgaliųjų Naujasis teatras kuriantis ir statantis spektaklius jau virš 10 metų yra subūręs įvairių negalių turinčių, tačiau kūrybiškų ir įdomių žmonių trupę.

Vienas sėkmingiausių spektaklių „Stiklinis žvėrynas“ (rež. a.a. Artūras Šablauskas, 1963-2012) taip pat kalba apie negalią, tačiau kiekvieno šiame teatre dirbančio žmogaus istorija lieka už kulisų, nežinoma ir nepažinta – kaip jis ar ji čia atsidūrė? Iš kur sėmėsi jėgų ir įkvėpimo, kad negalia virstų jos ar jo galia dirbti, kurti ir toliau iš naujo gyventi?

Šiuo projektu per pasakojimą ir scenografinį vaizdą bus patraukliai pristatoma „(ne)galia“, kad fizinis ribotumas nėra stabdis ar kliūtis tokioje neribotoje meno formoje kaip teatras. Būtent teatro fenomenas išskiria šį projektą, jei lygintume panašias iniciatyvas, kurios kalbėjo apie žmogaus negalią. Dar 2013 metais režisierius Oskaras Koršuvonas teigė: „Neįgaliųjų meninė raiška – tai tiesiog visas pasaulis, kuris mums gali duoti labai daug galimybių geriau suprasti tiek save, tiek kitokius žmones.“

Idėjos autorė: Deimantė Varnaitytė

Nuotraukos: Inga Dinga Kostiumas ir aksesuarai: Jurgita Jankutė

Projekto vykdytojas: VšĮ Neįgaliųjų Naujasis teatras

Meniu