kulturos-naktisArtboard 1

Paroda Aš – Kunst: susitikimas su autore Emilija Balas ir muzikinis Migloko pasirodymas

Renginio laikas: 19:00-23:00

Vilniaus meno erdvė „GODÒ galerija“ kviečia susitikti su Vokietijoje gyvenančia lietuvių tapytoja Emilija Balas, kuri lankytojams papasakos apie naują savo parodą „Aš – Kunst“ („Aš – menas“). Šioje parodoje autorė pirmą kartą plačiai pristato rinktinę savo kūrybą, bylojančią apie naują kūrybinį etapą. Menininkė savo parodoje kalba apie kūrybinę laisvę ir visų savo kaip kūrėjos patirčių įprasminimą. Parodos pristatymo metu ypatingą atmosferą sukurs muzikinis atlikėjos Migloko pasirodymas.

Emilija Balas gyvena ir kuria Vokietijoje, Frankfurte, nuo 2007-ųjų. Ši paroda yra dalis naujo tęstinio „GODÒ galerijos“ projekto „Tarpkultūra“, skirto supažindinti visuomenę su užsienyje kuriančių lietuvių menininkų kūryba, susiformavusia juos supančioje aplinkoje už Lietuvos valstybės ir Lietuvos meno tradicijų ribų.

Parodos pavadinimas „Aš – Kunst“ siejamas su autorės ir meno santykio virsmu. Paroda liudija apie kūrėjo pozicijos svarbą, jo drąsą ir vidinį poreikį kurti per savitą patyrimą. Emilija Balas pasakoja, kad gyvenimas Vokietijoje pakeitė jos kaip menininkės požiūrį į kūrybinius ieškojimus, todėl tai ne tik jaudinanti vizualinė patirtis bei asmeniška pažintis su talentinga kūrėja, tačiau taip pat stimulas visuomenei diskutuoti apie kultūrų įtakas ir to reikšmę globalioje meno rinkoje, identiteto paieškas, kūrybinio braižo formavimąsi. „Gyvenant Vokietijoje mane smarkiai paveikė tai, kad ten nėra vienos ar kelių tendencijų, kas pristatoma meno parodose, galerijose. Parodos viena nuo kitos savo pažiūromis, koncepcija, pateikimu skiriasi kardinaliai, tačiau viskas paremta menininku, jo asmenybe. Tai menininkams – pradedant nuo charizmatiškų šiuolaikinių konceptualistų, baigiant klasikinio žanro, renesanso tęsėjais – leidžia nevaržomai kurti. Supratau ir labai aiškiai pajutau, kad reikia kurti tik tai, ką tau diktuoja tavo pajautimas. Kito kelio nėra. Naudok visą savo bagažą (mano atveju, tai tapyba, grafika, skaitmeninis menas, dizainas), nebijok nepataikyti, prasilenkti su skoniu, būti nešiuolaikišku, būti įvairiu ir iškristi iš savo paties vientiso stiliaus – visa tai apjungs parašas. Būtent šioje parodoje norėčiau pateikti ne retrospektyvinę parodą, o atrinkti tuos darbus, kuriuos atlikau išlaisvinusi save iš suvaržymų“ – pasakoja Emilija Balas.

2002 m. autorė Vilniaus dailės akademijos grafikos katedroje baigė bakalauro studijas ir iki 2004 m. studijavo magistrą.

Menininkės kūriniams būdingi įvairiomis pozomis sustingę kūnai, formos ir fobijos, kasdienybė, primenanti Sizifo mitą, aistros, neapibrėžtumo pojūtis – nuojauta, kad kažkas vyksta, tačiau ne visiškai aišku, kas.

Projekto „Tarpkultūra“ tikslas – puoselėti Lietuvos tautinį ir kultūrinį identitetą, pristatant užsienyje kuriančių lietuvių meno darbus, didinti šių menininkų matomumą bei jų kūrybos, susiformavusios tarp Lietuvos ir užsienio, sklaidą.

Projekto partneris – „DHL Lietuva“

Projekto vykdytojas: „GODÒ galerija“

Meniu