kulturos-naktisArtboard 1

Patyriminė instaliacija ,,Šviesotamsa“

Renginio laikas: 18:00-00:00

,,Šviesotamsa“ – tai patyriminė instaliacija, kurioje atsigręžiama į vidines žmogaus būsenas, kylančius klausimus. Tai sąsaja tarp M. K. Čiurlionio kūryboje kylančių klausimų, žiūrovų ir pačios autorės, kuri tuos klausimus kelia. Instaliacijos pavadinimas simbolizuoja ypatingą reiškinį, kurio metu šviesa ir tamsa egzistuoja vienu metu ir viena kitai netrukdo.

Šis kūrinys primena apie ,,savąją šviesą“, kurios ,,nešimas“ ryškiai atsispindi M. K. Čiurlionio gyvenime ir kūryboje. Menininko kūriniai taip pat atliepia bendražmogiškas būsenas, situacijas. Tai galime patirti klausydami jo muzikos, stebėdami paveikslus ar skaitydami žodinės kūrybos tekstus.

Ši instaliacija – proga žiūrovui sugrįžti į save patį, pasitelkiant M. K. Č kūrybą, kuri iškelia klausimus, skirtus atrakinti duris į savo vidinį pasaulį. Koks mano santykis su nežinomybe? Neapibrėžtumu? Ar gebu savo kelionėje nešti šviesą sau, ar kitiems? Koks mano santykis su tamsa?

Visi šie klausimai XXI amžiaus žmogui, kuris ieško būdų suspėti su aplinkos diktuojamu tempu, kuris pasitelkia įvairiausius prietaisus bei metodus susikuriant kontrolės, žinojimo iliuziją, be galo svarbūs ir artimi. Būsenų, kuriose jaučiamės ramūs ir gebame išgirsti save – ieškome kiekvienas, todėl instaliacijos metu žiūrovai kviečiami tyrinėti objektus ir su jais veikti erdvėje.

Projekto vykdytojas: M. K. Čiurlionio namai Vilniuje; Menininkė Deinora Rudėnaitė – Lietus

Meniu