kulturos-naktisArtboard 1

Personalinė Violetos Mackialo paroda „Kelionė tęsiasi gilyn“

Renginio laikas: 18:00-21:00

Jono Meko vizualiųjų menų centre (Malūnų g. 8, Vilnius) Užupyje, menininkė Violeta Mackialo atidaro personalinę parodą „Kelionė tęsiasi gilyn“.

Parodos pavadinimas – tai maža nuoroda ir tuo pačiu autorės kvietimas sustoti, įkvėpti ir drauge nerti į atsitiktinumą. Į neapibrėžtą, nepagaunamą gaivalą, intuityvų procesą, kuriuo ji keliauja ne pastaruosius du grafikos magistrantūros studijų metus, bet visus savo gyvenimo žingsnius, sutiktus žmones, kūrybą. Atsitiktinumas autorei tampa ne tik tema, bet ir kūrybiniu metodu, medžiaga kurti ir pačia kūrybos kalba.

Parodoje pristatomi vienetiniai grafikos, persipynusios su analoginės fotografijos technikomis, kūriniai bei autorinė meninė knyga tuo pačiu pavadinimu, kaip ir paroda: „Kelionė tęsiasi gilyn“.

Parodą autorė siūlo (pa)tirti trimis kryptimis, trimis žiūros kampais:

Iš manęs pačios – sava oda patirtos atsitiktinumo apraiškos;

Per kitus – interviu su kūrėjais: fotomenininku Gintautu Trimaku, teatro režisieriumi Valentinu Masalskiu bei performanso atlikėju Benu Šarka;

Iš puslapių į mane – sukauptos žinios, metodologijos bei tyrimai, provokavę atrasti asmeninę poziciją klausiant, kas yra atsitiktinumas (ar jis yra (?)) ir kaip atsitiktinumas gali tapti priežastimi gimti meno kūriniui ar tekstui susikurti. – „Ir dar. Maniau, kad ieškau atsitiktinumo, bet iš tiesų visa, ko ieškojau, buvo už jo.“ Violeta Mackialo – Violeta Mackialo (g. 1995) Vilniaus dailės akademijoje 2018 m. baigė Grafinio dizaino bakalauro studijas, 2022 m. baigė Grafikos magistrantūros studijas. Nuo 2019 m. dirba spektaklių dailininke bei animatore. Paroda „Kelionė tęsiasi gilyn“ kurta VDA Grafikos magistrantūros studijų metu. Kūrybinio darbo vadovė prof. Marija Marcelionytė-Paliukė.

Projekto vykdytojas: Violeta Mackialo

Meniu