kulturos-naktisArtboard 1

Portalas Vilnelė Stream

Renginio laikas: 18:00-00:00

Auštanti nauja „Kultūros naktis“ tradiciškai neaplenkia ir Užupio meno inkubatoriaus. Šį kartą – su baigiamuoju „Vilnelės Stream“ sezono pokalbiu, lazerių instaliacija ir muzikine jūra.
Įsiliekite ir Jūs.

 

18.00–19.00 VILNELĖ STREAM

„Kultūros nakties“ proga Vilnelės upėje šalia Užupio meno inkubatoriaus vyks jau 16-asis ir paskutinis „Vilnelė Stream“ sezono pokalbis. Jo metu „Vilnelės Stream“ moderatorė LRT žurnalistė Inesa Rinkevičiūtė kalbėsis su menininku Robertu Narkumi, atstovausiančiu Lietuvai 2022 m. Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje.
Pokalbį galima bus stebėti gyvai Vilnelės pakrantėje arba žiūrėti LIVE transliaciją Užupio meno inkubatoriaus Facebook puslapyje.

 

19:00-00:00 Lazerių instaliacija VILNELĖS PORTALAS

Šalia Užupio g. 2A kiemelio, virš Vilnelės upės tarp Užupio ir Bernardinų tiltų, apšvietimo ir lazerių priemonėmis bus interpretuojamas tarperdvinis portalas, kuriantis mistišką futuristinę atmosferą. Tai vizuali sąsaja, skatinanti spėlioti, kas kitame portalo gale, ir atverianti vartus tarp Vilniaus senamiesčo ir Užupio Respublikos. Kultūros nakties lankytojams tai galimybė pajausti futuristinį netikėtumą, suaktyvinti pojūčius, vaizduotę, smalsumą – tyrinėti ir atrasti.

 

20:00–21:00 Muzikinis pasakojimas SENIS IR JŪRA

Kaip ir kiekvienas klasikinis kūrinys, E. Hemingway „Senis ir jūra“ apima nemenką spektrą klausimų, įspūdžių ir patirčių. Šios muzikinės interpretacijos autoriams novelė atsivers kaip:
– nugyvento gyvenimo laikas sutvirtina savęs ir aplinkos nuosaikų ir nuoseklų santykį;
– per jūros metaforą atsiskleidžianti moteris ir jos santykis su vyru;
– dėl autoriteto patiriami suvaržymai ir negalėjimas intuityviai tirti savo individualumo.

Į kelionę po jūros platybes ir gelmes žiūrovus kvies ir kartu keliaus elektroninės muzikos kūrėjas Jokūbas Preikša ir aktorės Aušrinė Juodeškaitė bei Kotryna Žilinskaitė.

Projekto vykdytojas: Užupio meno inkubatorius

Meniu