kulturos-naktisArtboard 1

Rekreacinis vyksmas „Laiškai iš sapno“

Renginio laikas: 20:00-21:00; 22:00-23:00

Ar kada nors teko sapnuoti tokį nuostabų sapną, iš kurio nesinorėjo pabusti? Ar teko svajoti dar kada patirti bent kažką panašaus? Būtent sapno motyvas M. K. Čiurlionio kūryboje – tarsi niekada neapleidžiantis savitos, tik jam būdingos realybės kūrimas. Realybės, kuri neturi nieko bendra su šio pasaulio sunkumais, kuri tarsi skirta pabėgti, įkvėpti ten taip reikalingų jėgų ir tikėjimo gyventi po tikrąja saule.

Kviečiame pasinerti į tokią M. K. Čiurlionio kūrybos oazę rekreacinio vyksmo metu ,,Laiškai iš sapno“. Šio pasirodymo atspirties taškas – M. K. Čiurlionio testamentu, savotiška autobiografija vadinami literatūriniai vaizdeliai ,,Laiškai Devdorakėliui“, atspindintys jo apsilankymo Kaukazo kalnuose ir Anapos kurorte prie Juodosios jūros patirtus tolesnę kūrybą keičiančius pergyvenimus.

Apjungus pianisto Roko Zubovo atliekamą M. K. Čiurlionio muziką, lietuvių liaudies dainų ištraukas, aktorių skaitomą žodinę kūrybą bei rankų šešėlių teatro ,,Budrugana“ gyvai prieš žiūrovus kuriamą vaizdų pasaulį –  gauname be galo savitą ir asmenišką M. K. Čiurlionio asmenybės ir kūrybos koncentraciją, kuri leidžia bent trumpam pasijusti lyg būtume arčiau Čiurlionio, lyg kartu sapnuotume tą patį sapną.

Šis rekreacinis vyksmas kviečia pabūti kiek įmanoma arčiau M.K. Čiurlionio, pabūti paslaptingame jo sapne, iš kurio gera pabusti. Šiandieniniame pasaulyje ramybė, taika ir susitelkimas pasidarė kaip niekad reikalingi gyvenimo dėmenys. Šiam renginiui pasirinkta Šv. Ramintojos bažnyčia tarsi kalba mums – sustokime, nurimkime, išgirskime. Kvėpuokime.

[…],,Sėskim čia, nusiimk skrybėlę ir klausykimės. Žemai po mumis visas pasaulis, tokios mažytės švarios trobelės, daug, daug; virš mūsų didelis baltas debesis, saulė pasislepė už jo ir pasiuntė plačius spindulius į visas dangaus šalis. Aplink tyla – ošimas, tai eglės. Sėskim, klausykim.“
M. K. Čiurlionis

Projekto vykdytojas: BĮ M. K. “ „Čiurlionio namai“ , Rankų šešėlių teatras „Budrugana“

Meniu