kulturos-naktisArtboard 1

Robotų pasakos. Iliustracijų paroda, įkvėpta Stanisławo Lemo pasakojimų.

Renginio laikas: 18:00-21:00

Stanislavas Lemas (Stanisław Herman Lem ) – vienas žymiausių XX a. fantastikos rašytojų, vizionierius, filosofas, mokslininkas, garsiojo „Soliario“ ir „Kiberiados“ autorius. Jo knygos išverstos į daugiau nei keturiasdešimt kalbų. Jis vienas iš nedaugelio visame pasaulyje garsių mokslinės fantastikos kūrėjų, pripažįstamų tikrais literatūros meno meistrais.

Prabėgo 55 metai nuo pirmojo „Robotų pasakų“ leidimo. Pasaulis sparčiai keitėsi, futuristinės Lemo vizijos tapo realybe. Kyla klausimas, kaip Lemas įkvepia nūdienos skaitytoją, kuris veikia šiuolaikinėje, skaitmeninėje ir virtualioje realybėje, kasdien lydimas dirbtinio intelekto? Ar rašytojo pasaulio ir žmonijos vizija vis dar galioja, ar ji vis dar gali sukelti refleksiją jaunajam skaitytojui? Parodos raktiniai žodžiai yra „peržengti ribas“ – išplėsti parodos pasaulio ribas, atrasti naujas prasmes, bendrauti ir kurti žaidžiant. Sekant „Robotų pasakų“ personažų pėdomis, galima tapti visiškai naujos Visatos konstruktoriais, inžinieriais. Parodą sudaro kristalinių formų žvaigždynas. Kiekviena forma yra sukonstruota panašiai, todėl jos visos yra suderinamos, tačiau visos yra šiek tiek kitokios. Pagrindinė viso rinkinio geometrinė figūra – trikampis. Visos formos tamsiai mėlynos spalvos. Iš pirmo žvilgsnio parodoje nematyti jokių iliustracijų. Reikia susikaupti, reikia pasistengti ir atidžiau pažvelgti, norint atrasti vaizdus, jų fragmentus, nuorodas.

Parodos organizatoriai ir rėmėjai: Lenkijos institutas Vilniuje, Adomo Mickevičiaus institutas.

Vieta: V a. atrijus

Savarankiškas parodos lankymas

Būtina registracija: Dalyvių skaičius renginyje: iki 120 dalyvių

Laikas: 18:00 val. – 21:00 val. Registracija: https://forms.gle/uRSPydLDaCDDGRBG7

Projekto vykdytojas: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Parodos organizatoriai ir rėmėjai: Lenkijos institutas Vilniuje, Adomo Mickevičiaus institutas.

Meniu