kulturos-naktisArtboard 1

Skambantys Valdovų rūmai 2020!

Renginio laikas: 18:00-23:00

Nors metai ir neįprasti, „Skambantys Valdovų rūmai“ lieka ištikimi Kultūros nakties klausytojams. Kviečiame pasiklausyti vienų geriausių Lietuvos muzikinių projektų bei atlikėjų ir net penkioms valandoms pasinerti į profesionaliai atliekamą, kokybišką, įdomią ir įvairią muziką.

Ateikite ir išgirskite – tai įkvepia!

VALDOVŲ RŪMŲ RENGINIŲ SALĖ

M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“ pristato koncertą „Kino pasaulio muzikos garsai“. Šį kartą jaunieji M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ talentai klausytojus pakvies prisiminti bei išgirsti jau kultiniais tapusių bei gausybę apdovanojimų pelniusių kino filmų „Adomas norėjo būti žmogumi“, „Žalioji knyga“, „Ekskursantė“, „Pianistas“, o kartu – daugelio kitų garso takelių melodijas. Kino šedevruose skamba J. S. Bacho, E. Balsio, C. Debussy, F. Chopino, A. Piazzolla bei kitų kompozitorių muzika.
M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ stipendininkai, nepaisant jauno amžiaus, yra daugelio tarptautinių ir nacionalinių konkursų laureatai, nuolat koncertuojantys su žymiausiais Lietuvos kolektyvais bei garsinantys mūsų šalį pasaulyje.
Tad kviečiame drauge su Lietuvos talentais pasinerti į nuostabų, žavingą ir nepaprastai melodingą kino muzikos pasaulį.

Atlikėjai:
Mantas Leonardo Lizzi (akordeonas)
Pijus Pirogovas (fortepijonas)
Jonas Vozbutas (akordeonas)
Rokas Makštutis (klarnetas)
Ugnė Katinskaitė (smuikas)
Pijus Paškevičius (anglų ragas)
Liepa Jurgutavičiūtė (smuikas)

Styginių kvartetas „Impresio“

 

VALDOVŲ RŪMŲ DIDYSIS KIEMAS

Vaida Genytė ir Tomas Pavilionis

Vaidos ir Tomo duetas nepaliks abejingų! Šis koncertas bus kupinas gražiausių muzikos garsų.

Vaida Genytė – aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje. Ji yra sukūrusi vaidmenis miuzikluose „Paryžiaus katedra“, „Žmogus iš La Mančos“, „Tadas Blinda“, „Ugnies medžioklė su varovais“. 2010 m. solistė Ravelo mieste (Italija) tarptautiniame muzikos festivalyje „Canzoni del mondo“ laimėjo antrąją vietą.

Genytė dalyvauja TV projektuose, veda pramoginius renginius ir koncertus. Ji buvo LTV konkurso „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ vedėja, dalyvavo net keliuose LNK televizijos muzikinių šou projektuose „Žvaigždžių duetai“ ir su Alanu Chošnau laimėjo 2-ąją vietą, dainavo LTV muzikiniame projekte „Triumfo arka“ bei TV3 televizijos projekte „Chorų karai“.

Tenoras T. Pavilionis profesionalioje scenoje skaičiuoja jau vienuoliktus metus. Nuo 2014 m. atlikėjas yra Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas. T. Pavilionis yra sukūręs ryškius vaidmenis, kuriuos galima vadinti kiekvieno tenoro siekiamybe: tai Alfredas (G. Verdi „Traviata“), Grafas Almaviva (G. Rossini „Sevilijos kirpėjas“), Lenskis (P. Čaikovskio „Eugenijus Oneginas“), Rudolfas (G. Puccini „Bohema“) ir kt. Atlikėjui nesvetimi ir lengvesni žanrai, kurį laiką tenoras dainavo operinės popmuzikos grupėje „el Fuego“.

Sauliaus Petreikio Trio grupės koncertas. Sauliaus Petreikio instrumentai – tai medžio, kurio šaknys susieja mus su pasaulio tautomis, šakos. Jo atliekama muzika skleidžia vienybę. Kartais tai eksperimentas, o kartais tvari struktūra – atlikėjas kuria nuo archaiško folko iki modernios World muzikos, kartais žengdamas net į ekspresyvaus džiazo teritoriją. Petreikio koncertas – tai kelionė aukštyn mitinio pasaulio medžio šakomis su nuoširdžiu, ekspresyviu ir nenuspėjamu gidu.

Grupė REINLESS. Grupė Reinless buvo įkurta 2014 metais, nors jos nariai įvairiomis sudėtimis muzikuoja jau daug metų. Visų grupės kompozicijų autorius – Jievaras Jasinskis, tačiau kolektyvo įdėją perteikia visas būrys muzikantų: pats Jievaras Jasinskis (trombonas, kompozicijos), Valerijus Ramoška ir Laurynas Lapė (trimitai), Liutauras Janušaitis (tenorinis saksofonas), Mykolas Bazaras (bosinė gitara), Paulius Volkovas (gitara), Domantas Razmus (būgnai), Vytis Smolskas (klavišiniai).

FUTURE CELLO. Justas Kulikauskas – vienas meistriškiausių pasaulyje efektų pedalus naudojančių muzikantų, virtuoziškas ir žiūrovų pojūčius prikaustantis violončelininkas bei prodiuseris. Puikiai žinomas slapyvardžiu „Future Cello“, Kulikauskas violončele atlieka autorinę kūrybą ir populiariosios muzikos dainų aranžuotes. Jo stygose pinasi klasika ir skaitmeninė ateitis, o jo prodiuserio ir atlikėjo talentu pasitiki Asmik Grigorian, Justė Arlauskaitė (Jazzu), Jurga Šeduikytė, Petras Geniušas, Linas Adomaitis ir kiti. Savo šeimoje Justas – trečios kartos violončelininkas. Pradėjęs griežti vos ketverių, vaikystėje jis pasirodė kartu su svarbiausiais Lietuvos orkestrais, dalyvavo ir pelnė prizus nacionaliniuose bei tarptautiniuose konkursuose. Nuo 2007 m. ypatingai svarbią Kulikausko koncertinės veiklos dalį užėmė Gedimino Gelgoto Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO, su kuriuo muzikas koncertavo po Europą, JAV ir Aziją.

 

Būtina registracija į renginius didžiajame kieme: ČIA 

Būtina registracija į renginį Valdovų rūmų renginių salėje: ČIA

Projekto vykdytojai: Festivalis „Kultūros naktis“, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai

Programa

Valdovų rūmų renginių salė
18:00-19:00 M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“ pristato koncertą „Kino pasaulio muzikos garsai“
Valdovų rūmų didysis kiemas
19:00-20:00 Vaida Genytė ir Tomas Pavilionis
20:00-21:00 Sauliaus Petreikio Trio grupės koncertas
21:00-22:00 Grupė REINLESS
22:00-23:00 FUTURE CELLO

Meniu