kulturos-naktisArtboard 1

Skambantys Valdovų rūmai!

Renginio laikas: 17:00-00:00

SKAMBANTYS VALDOVŲ RŪMAI! | KULTŪROS NAKTIS 2021!

Rugsėjo 24 d. 17:00-24:00 val.

 

MUZIEJAUS LANKYMAS NEMOKAMAS NUO 18.00 IKI 24.00 VAL.

Dėmesio! Įėjimas TIK su Galimybių pasu.

Daugiau informacijos:

www.koronastop.lrv.lt

www.gpasas.lt

(paskutiniai lankytojai į muziejų įleidžiami iki 23.00 val.)

 

VALDOVŲ RŪMŲ DIDYSIS KIEMAS

(BŪTINA REGISTRUOTIS IŠ ANKSTO, PASPAUDUS ŠIĄ NUORODĄ:) http://registracija.valdovurumai.lt/nmi98ven

 

17:00 -18:00 | Vilniaus universiteto pučiamųjų orkestras „Oktava“

Valdovų rūmų kieme Kultūros naktį griausmingai pradės pučiamieji instrumentai ir Vilniaus universiteto orkestras „Oktava“!

 

Orkestro meno vadovas Albinas Kučinskas ir oktaviečiai kviečia Vilniaus gyventojus ir svečius į pučiamųjų muzikos fiestą pačioje miesto istorinėje širdyje!

 

Koncerte skambės George Gershwin’o, Stevie Wonder’io, Alfred James Ellis’o, legendinės roko muzikos grupės „Guns&Roses“, Elton John’o ir kitų kūrėjų muzika, aranžuota pučiamųjų orkestrui. Su orkestru taip pat pasirodys vokalistės Martyna Kučytė ir Salvija Tumalavičiūtė.

 

Kaip pasakytų kiekvienas „Oktavos“ orkestro narys – laukiame nesulaukiame kiekvieno koncerto, kuriame klausytojams galėsime padovanoti tai, kas mus pačius taip ĮKVEPIA!

 

DIDŽIOJI RENESANSINĖ MENĖ

BŪTINA REGISTRUOTIS IŠ ANKSTO, PASPAUDUS ŠIĄ NUORODĄ:) http://registracija.valdovurumai.lt/sair6oe3

18:00-19:00 | XXXI senosios muzikos festivalio „Banchetto musicale” koncertas: 

„Maris Stella“. Viduramžių giesmės Švč. Mergelei Marijai.

Programoje „Maris Stella“ vokiečių duetas „Candensas Lilium“ panyra į mistinį Mergelei Marijai skirtos Viduramžių muzikos pasaulį. Kadangi nuo senų laikų buvo kuriama daugybė muzikinių maldų Šventajai Motinai, o dauguma pasaulietinių dainų virto pamaldžiomis giesmėmis – muziką Marijai sudaro įvairiausių stilių pavyzdžiai, aprėpiantys visą paletę nuo gedulingų raudų iki džiugių melodijų. 

Koncerto klausytojai išgirs sakralią IX a. muziką iš Sankt Galeno rankraščių, mistinės regėtojos Hildegardos Bingenietės antifonų, XIII a. giesmių iš Huelgas kodekso ir Llibre Vermell iš Montserrat vienuolyno rankraščio Ispanijoje, Viduramžių poeto Frauenlobo vokiškų giesmių Marijai, taip pat XV a. kompozitoriaus Josquinʼo Desprez muzikos. Dainas ir giesmes papildys instrumentinės parafrazės ir improvizacijos, atliekamos viduramžine skersine fleita ir arfa. 

Sabine Lutzenberger ir Norbert Rodenkirchen yra Viduramžių muzikos atlikėjai, kuriuos sieja ilgametis darbas įvairiuose ansambliuose, koncertuojančiuose visame pasaulyje, kaip „Per-sonat“ ar „Sequentia“. Daugiausia dėmesio jie skiria XIII a. vokiečių minezingerio ir poeto Heinricho von Meisseno, vadinamo Frauenlobu, repertuarui, taip pat muzikai, susijusiai su vokiečių mistikais.

 

Programoje „Maris Stella“ vokiečių duetas „Candensas Lilium“ panyra į mistinį Mergelei Marijai skirtos Viduramžių muzikos pasaulį.

        

DIDŽIOJI RENESANSINĖ MENĖ 

BŪTINA REGISTRUOTIS IŠ ANKSTO, PASPAUDUS ŠIĄ NUORODĄ:) http://registracija.valdovurumai.lt/vwmv5xku 

20:00 -21:00 | M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“ pristato koncertą „Vakaro rapsodija. Sugrįžimas“. 

Pirmajam rudenio šalnos gūsiui beldžiant į duris, lyg švelniais spinduliais muzikos garsais nušviesime didingą Valdovų rūmų Renesansinę salę. M. Rostropovičiaus fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ ALUMNAI sugrįžta. Nuo baroko iki šių dienų kompozitorių sukurtų opusų fleitai, klarnetui, arfai ir fortepijonui.

Vieni šio vakaro atlikėjų – jauni, energingi, talentingi, tik studijas Lietuvoje pradėjęs klarnetininkas Rapolas Bartulis ir jau antrus metus pianisto meitriškumą Vokietijos mieste tobulinantis pianistas Simona Poška. Kitų atlikėjų gyvenimo ir studijų kelias jau buvo nuklydęs į Šveicariją, Rusiją, Olandiją, Vokietiją, Prancūziją, tačiau šiuo metu jie grįžę kurti ir gyventi į Lietuvą: tai arfininkė Joana Daunytė, fleitininkas Paulius Gefenas ir pianistė Simona Zajančauskaitė. Vakaro programoje – nuo romantizmo karaliaus F. Chopin ir klavišus vulkaniškai uždegančio F. Liszt kūrybos iki šių dienų kompozitorių vengro B. Kovács ir prancūzų kompozitoriaus H. Dutilleux opusų.

 

1. Paulius Gefenas

C. Debussy, Syrinx fleitai solo

G. P. Telemann, Fantazija fleitai solo

2. Simona Zajančauskaitė (fortepijonas)

F. Chopin, Ballade Nr.4

3. Rapolas Bartulis (klarnetas)

B. Kovács, Hommage a Manuel de Falla

4. Joana Daunytė (arfa)

H. Renié, Legende

4. Paulius Gefenas (fleita)

H. Dutilleux, Sonatina fleitai ir fortepijonui (akomponuoja S. Zajančauskaitė)

5. Simonas Poška (fortepijonas)

F. Liszt Vengriškoji rapsodija Nr. 2

 

VALDOVŲ RŪMŲ DIDYSIS KIEMAS

(BŪTINA REGISTRUOTIS IŠ ANKSTO, PASPAUDUS ŠIĄ NUORODĄ:) http://registracija.valdovurumai.lt/nmi98ven

 

21:00-22:00 | SOLO teatras. Spektaklis „ANTIGONĖ“

Spektaklis „ANTIGONĖ“ (scenarijaus aut., režisierė ir atlikėja Birutė Mar) sukurtas Sofoklio tragedijos motyvais, aplankęs virš dvidešimties tarptautinių teatro festivalių ir pelnęs juose ne vieną apdovanojimų. Plačiau apie spektaklį ČIA: https://soloteatras.lt/spektakliai/antigone/ . Spektaklis ypač aktualus šiandien – Sofoklio tragedija „Antigonė“ pasakoja apie valdžios ir žmogaus konfliktą: kaip valdžios kuriami įstatymai gali nesutapti su „dievų įsakymais“, kurių privalo laikytis žmogus. Siužetas: keturiolikmetė Tebų karaliaus palikuonė Antigonė išdrįsta pasipriešinti naujojo karaliaus Kreonto įsakymui ir palaidoti savo brolį Polineiką, žuvusį pilietiniame kare, kuris Kreonto paskelbiamas „tėvynės išdaviku“. Spektaklį Kultūros nakties programoje norime paskirti kovojantiems už laisvę ir teisę laisvai mąstyti kaimyninėje Baltarusijoje, taip palaikydami jų laisvės siekį. Šiai temai renginio pradžioje bus skiriamas žodis, cituojant Sofoklio kadaise parašytus karaliaus Kreonto monologų tekstus, kurie skamba tarsi parašyti šiandien ir kartojami XXI a. diktatorių  lūpose. Šis spektaklis – tai ir akstinas žiūrovui susimąstyti kaip valdžios troškimas bei baimė ją prarasti gali nejučia pavirsti diktatūra ir žmones be skrupulų naikinančiu režimu. Spektaklis vizualus ir ypač paveikus nūdienos žiūrovui (tai rodo patirtis tarptautiniuose teatro festivaliuose bei šio spektaklio gyvavimo istorija), pasižymi aukštu atlikėjos profesionalumu – aktorė Birutė Mar atlieka šešių spektaklio herojų vaidmenis, yra pelniusi už šį spektaklį „geriausios aktorės“ apdovanojimą tarptautiniuose festivaliuose. 

 

22:00-23:00 | SUBTILU-Z specialus projektas „4 & more“ 

Naujas grupės Subtilu-Z projektas, specialiai Kultūros nakčiai praplėstas papildomais instrumentais, naujais garsais ir nauja energetika. Šiuolaikiškiau, ekspresyviau ir įvairiau!

„Kultūros naktis Valdovų rūmuose, mums visuomet didžiulė šventė ir džiaugsmas! Labai kviečiame išgirsti mūsų naujienas ir mėgautis ypatinga aplinka“ –  sako grupės nariai.  

Subtilu-Z: Laurynas Vaitkus (tenorinė birbynė) , Tautvydas Jurkša (akordeonas, keytar ) , Žygimantas Baltrūnas (akordeonas, klavišai), Vytautas Švažas (perkusija). 

Papildomi muzikantai: Povilas Jurkša (trombonas), Linas Rupšlaukis (trimitas), Augustinas Genutis (bosas), Viktoras Krasauskas (perkusija). 

 

23:00-00:00 | BJELLE koncertas

Kompozitorė, atlikėja Bjelle pristato savo kūrybą pasitelkdama interaktyvius muzikos instrumentus! Ieškodama savitumo atlikėja pristato jautrią solo programą, kurioje klausytojai galės susipažinti su atlikėja ne tik iš akustinio skambesio pusės. Bjelle jau kelis metus domisi naujomis technologijomis ir žingsnis po žingsnio integruoja jas į savo dainas. Būtent valdovų rūmuose pirmą kartą viešai galėsite išgirsti interaktyvius Bjelles muzikos atlikimo sprendimus.

Meniu