kulturos-naktisArtboard 1

Stebėjimo praktikos pradžiamokslis

Renginio laikas: 18:00 - 20:00 (pasirodymo seansai vyks kas 10 minučių)

Vilniaus universiteto Kultūros centro inicijuotas projektas, kuriame menininkų komanda (režisierė, dramaturgė Saulė Norkutė, scenografė Šarūnė Pečiukonytė ir šiuolaikinės muzikos kompozitorius, garso dizaineris iš Indonezijos Johanes `Mo‘ong` Santoso Pribadi) kviečia išbandyti jų sukurtą stebėjimo praktikos metodiką vienam dalyviui. Šis stebėjimo pradžiamokslis audiogido formatu (lietuvių ir anglų k.) sužadina vaizduotę, moko atidumo ir sukuria unikalią stebėtojo patirtį, kurią išbandyti kviečiami visi miesto gyventojai ir svečiai nuo 14 metų.

Kuo svarbus žmogui gebėjimas stebėti? Pasak audiogido kūrėjų, stebėjimas nėra veikimas, stebėjimas, tai – atsitraukimas, stebėjimo negalima kvestionuoti, jį tiesiog reikia praktikuoti ir tuomet ateina visi reikiami atsakymai. Stebėti – tai matyti daugybę skirtingų laiko krypčių, eigų, priešistorių, veikiančių gyvų organizmų bei kitų elementų.

Mes kviečiame Jus tapti šios metodikos praktikantu ir žengti pirmuosius žingsnius į atidesnį ir pilnavertiškesnį stebėjimą, ugdyti šį įprotį ir taikyti jį kasdien. Šiek tiek daugiau nei valandos trukmės sesijos metu Jūs ne tik gausite galimybę pasivaikščioti po uždarą Vilniaus universiteto teritoriją, esančią M.K. Čiurliono gatvėje, bet ir tapsite laikinai nematomu pastatams, praeiviams ar net šaligatvio plytelėms.

Būtina registracija: Čia

Projekto vykdytojas: Vilniaus universiteto Kultūros centras

Meniu