kulturos-naktisArtboard 1

Studies of Stones, videoinstaliacija (dokumentinis esė)

Renginio laikas: 21:00-23:00

Renginio vieta: Arklių g. 26 (skveras)

„Studies of Stones”, 2020 – eksperimentinis – dokumentinis esė, arba pokalbiai su akmenimis, kuriuose nepasiklystama tarp dažnių. Šie akmenys – tai iš Baltijos jūros išnirusios mūzos, atrandamos pradinių klasių anketoje apie tai, kokioje meno rinkoje plaukioja lietuvių menininkai.

Akmuo – tobula sąmonės forma. Dažnai jis taip sumistifikuojamas, jog bandomas paversti magijos įrankiu. Žmogui duota mineralų sąmonė yra pagalba ir vedlė suvokiant, kodėl tu čia stovi. Tik tam, kuris žvelgia į pasaulį fizinėmis akimis – jis negyvas. Emocijos įgauna jėgos iš aplinkos, iš ūžaujančių aplink planetų vėjų rapsodijų… Atsivėrę nuo visatos žmonės užsidaro ne savyje, bet tarp savo nuosavybės sienų.

Ar įmanoma prakalbinti akmenis? Mineralas – savo esmėje sustingusi mintis. Kuo akmuo tyresnis ir švaresnis tuo jo sąmonė švaresnė net jūros mūšos gaudesyje. Šiame filme akmenis žadina Agnė Jokšė, Denisas Kolomyckis, Matas Sergijus Šatūnas, Eglė Grėbliauskaitė, Ieva Gražytė, Saulė Bliuvaitė, Jurgis Matulevičius, Flore Vauville, Simonas Nekrošius…

Aurelija Bulaukaitė yra VDA skulptūros katedros bakalauro studentė. Anksčiau studijose kūrusi tapybos darbus, pastaruoju daugiau dirba su instaliacijomis, neretai pasitelkdama ir perdirbimo arba antrinio panaudojimo metodus, videoeksperimentus, laikines technologijas. Jos kūriniuose idealistiniai siekiai pinasi su neretai jiems priešiškos tikrovės analize, kurdami brutalius kontrastus tarp banalios kasdienybės ir jos fantasmagorinio potencialo. Studijų metu Danijoje menininkė nagrinėjo amžinybės bei efemeriškos ateities temas ir kaip tai persipina su technologijomis.

Projekto vykdytojas: Aurelija Bulaukaitė

Meniu