kulturos-naktisArtboard 1

„Sušaudyta meilė“. Partizanų dainos, prisiminimai, laiškai

Renginio laikas: 18:00-19:00

Programoje pristatomos 1944 – 1953 m. Lietuvos partizanų kóvos  to meto Europos kontekste, parodomas kovõs už laisvę vienišumas pasaulio akivaizdoje. Visų pirma tai istorija apie Didžiąją Pirmąją Mylimąją – Lietuvą. Jauni žmonės, atsisakydami ateities planų, paaukoja savo asmeninę laimę ir netgi gyvybes, aukščiau už viską iškeldami kovą dėl Tėvynės išlaisvinimo nuo okupantų.

Lietuvos partizanų kovų istorija yra aktuali visais laikais. Tai istorija visos tautos kartu ir atskirai kiekvieno iš mūsų. Geriau pažindami savo tautos istoriją, sukursime tvirtesnę, patriotiškesnę Lietuvos ateitį.

Atsižvelgiant į dabartinę politinę situaciją pasaulyje labai svarbu ugdyti jaunosios kartos patriotizmą, o vyresniems priminti, kiek ir kokiomis sąlygomis teko kovoti dėl Lietuvos laisvės, kokia trapi yra Nepriklausomybė.

Programoje skaitomi partizanų prisiminimai apie kovų laikotarpį, partizano J. Lukšos-Daumanto ir jo žmonos Nijolės Bražėnaitės laiškų ištraukos. Muzikinėje dalyje skamba partizanų dainos, lietuvių liaudies dainos, populiarūs  Antrojo Pasaulinio karo ir Pokario laikotarpio kūriniai.

Projekto vykdytojas: Vytautas Rašimas (aktorius), Raimonda Janutėnaitė (mecosopranas), Nijolė Baranauskaitė (fortepijonas)

Meniu