kulturos-naktisArtboard 1

Teismo istorijos

Renginio laikas: 18:00-21:00

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas dar plačiau atveria duris „Kultūros nakties“ dalyviams ir kviečia užsukti į Teismo rūmus. Renginio dalyvių laukia:

– Teismo parengtas vaizdo projektas „Kalba teisėjai“ – šiuo metu dirbantys ir kadenciją baigę Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjai ekrane dalinsis prisiminimais apie teismų sistemos raidą ir teisėjo darbo pokyčius per pastaruosius dešimtmečius.

– Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos rengiama įkalinimo įstaigose konfiskuotų uždraustų daiktų paroda, kurioje bus galima tiesiogiai pamatyti savadarbius ginklus, prietaisus, įrenginius, įvairiuose daiktuose įrengtas slėptuves ir kt., taip pat išgirsti šių daiktų istorijas. Renginio dalyviai galės pabendrauti su įkalinimo įstaigose dirbančiais pareigūnais, sužinoti daugiau apie Lietuvoje veikiančias įkalinimo įstaigas bei jų darbą.

– Lietuvos teisininko, kadenciją baigusio teisėjo Alfredo Vilbiko istorinių fotosienelių paroda apie tarpukario moteris teisėjas ir Vasario 16-osios bei Kovo 11-osios signatarus teisėjus. – Teismo darbuotojų vedamos ekskursijos po Teismo rūmus – posėdžių sales, laikino sulaikymo kameras, Teismo patalpas, iš kurių atsiveria vaizdas į buvusį Lukiškių tardymo izoliatorių-kalėjimą.

Būtina išankstinė registracija ekskursijoms: o.kungiene@lat.lt

Projekto vykdytojas: Lietuvos Aukščiausiasis Teismas ir Kalėjimų departamentas prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos

Meniu