kulturos-naktisArtboard 1

Ukraina ekrane

Renginio laikas: 16:15-23:00

Kultūros naktis 2022 drauge su kino teatru KINO DELI organizuoja specialią iniciatyvą – Ukrainos kino filmų sesiją, kurios metu žiūrovus kvies susipažinti su specialiai atrinktais vaidybiniais ir dokumentiniais Ukrainos menininkų kino filmais. Apie filmus:

GYVA UGNIS (rež. Ostap Kostiuk) Trys skirtingų kartų vyrai gyvena Ukrainos Karpatuose. Ivanas, neseniai palaidojęs žmoną, senatvę leidžia vienišas ir pats ruošiasi laidotuvėms, Ivanko prasideda naujas gyvenimas rajono centre esančiame internate, o Vasilis darbuojasi gyvulių ūkyje ir rūpinasi ėriukais. Tačiau netrukus ateis pavasaris ir visi trys vyrai leisis į kalnus paskui juos kviečiančias avis.

ŽIEMOS SODO ISTORIJA (rež. Simon Mozgovyi) Didžiulės oranžerijos prižiūrėtoja Valentina Voronina, 45 gyvenimo metus paskyrusi savo darbui, yra prašoma išeiti į pensiją. Tačiau atkakli darbuotoja nesutinka – yra įsitikinusi, jog augalai be jos neišgyvens.

NEGARBINGI VERGAI (rež. Roman Perfilyiev) 1844-ieji. Japonijos imperatoriaus persekiojamas samurajus atsiduria Ukrainos teritorijoje. Atsitiktinai jis sutinka jauną Tarasą Ševčenką, kurį nusprendžia išmokyti tradicinių japonų kovos menų technikos. Kartu vyrai pradeda kovą už ukrainiečių laisvę. VARPŲ GIESMĖ (rež. Olesya Morgunets-Isaenko) Istorija perkels į 1938-1944 metų sovietų ir nacių okupacijos laikotarpio miestą, kuriame viena ukrainietė rūpinasi jos bute prieglobstį radusiais lenkų ir žydų kilmės vaikais. Jos meilė ir pasiaukojimas įveiks ne tik kultūrinius skirtumus, bet ir grėsmingą karą.

Projekto vykdytojas: CinemAid Ukraine (Ukraina), Kultūros naktis, KINO DELI;

Registruokitės čia

Meniu