kulturos-naktisArtboard 1

Vilniaus Skiautinys

Renginio laikas: 18:00-22:00

Pasitikdamos Vilniaus miesto 700 metų jubiliejų, kurį Lietuvos sostinė švenčia 2023-aisiais, 33 moterys iš 3 žemynų ir 5 šalių (Lietuvos, Danijos, Rusijos, JAV ir Australijos) ir sukūrė Vilniaus skiautinį. Didžiąją skiautinio dalį pasiuvo skiautininkės iš Lietuvos: Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Mažeikių, Palangos, Utenos ir Leliūnų.

Vilniaus istorija, jo legendos, ženklai ir simboliai, senoji ir naujoji architektūra, paminklai, mieste gyvenę žmonės ir gyvūnai, amatai bei šventės tapo įkvėpimu sukurti 63 skiautinines miniatiūras. Jos sukomponuotos į trijų dalių Vilniaus skiautinį, kuris yra 1,80 x 7,50 m. dydžio.

Projekto „Vilniaus skiautinys“ sumanytoja dailėtyrininkė, muziejininkė, skiautinių meistrė, Dailininkų sąjungos Tekstilininkų sekcijos narė Aldona Tamonytė-Dorrity.

Anastazijos ir Antano Tamošaičių veikla užima išskirtinę vietą Lietuvos kultūroje: tarpukariu jie sistemingai rinko ir studijavo tautodailę, rašė straipsnius ir knygas apie dailiuosius amatus, organizavo audimo kursus, propagavo liaudies raštais grįstą profesionaliąją dailę. Eksponuojamas tarpukariu pagal A. Tamošaičio piešinį išaustas rištinis kilimas tautiniais raštais. Lankytojus pasitinka Lietuvos etnografinių vietovių tautiniais drabužiais aprengti manekenai.

Galerija įsikūrusi Dominikonų gatvės kampe, Vilniaus senamiesčio Dominikonų, Universiteto ir Gaono gatvių sankirtoje stovinčiame pastate, kuris daug kam žinomas „Gureckių rūmų“ pavadinimu. Lankytojai galės pamatyti XVIII a. pabaigos, XIX a. pradžios restauruotą klasicizmo stiliui būdingą sienų dekorą.

Projekto vykdytojas: VDA Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerija „Židinys“

Meniu