kulturos-naktisArtboard 1

Virtuali Ramintoja

Renginio laikas: 18:00-23:00

VIRTUALI RAMINTOJA –tai išskirtinė galimybė leistis į trimačio vaizdo ekskursiją laiku VR akinių pagalba ir išvysti ne tik tarybiniais laikais brutaliai suniokotos ir sandėliu paverstos Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios pastato prieš 250 metų buvusį interjerą. Kultūros nakties metu išvysite ir naują šios virtualios pramogos versiją, kur ne tik stebėsite pastato architektūrinį virsmą, bet ir galėsite sutikti praėjusio ir šio laikmečio herojus hologramose.

Patirties sukūrime dirbo tapybos restauratoriai, menotyrininkai, architektai, vargoninės muzikos, grafinio dizaino specialistai, „Robotikos mokyklos“ programuotojai, scenografai ir aktoriai. Atkuriant vėlyvojo baroko interjero vaizdą procese buvo panaudoti ne tik tradiciniai pastato tyrimai, bet ir inovatyvūs pastato interjero detalių skenavimo, 3d filmavimo ir modeliavimo metodai. Pavyzdžiui: turint tik vienintelį, XIX a. tapytojo Kanuto Rusecko paveiksle „Mergaitė su verbomis“ užfiksuotą, dalinį bažnyčios altoriaus vaizdą, buvo skenuojamas panašus Šv. Rapolo bažnyčios Vilniuje altorius ir perdaromas, pagal minimo paveikslo ir menotyros specialistų išvadas. Siekiant atkurti unikalią atmosferą, įrašyta to meto vargonų muziką ir kt.

Ši patirtis tarnauja ne tik kaip pramoga, ar kultūros paveldo populiarinimo priemonė. Kartu tai pirmasis Lietuvoje projektas, kai remiantis tyrimais, dar prieš paveldo objekto restauraciją, jo interjeras atkuriamas šiuolaikinių 3D technologijų pagalba. Virtualios patirties gidas parengtas lietuvių ir anglų kalbomis, patirtis pritaikyta žmonėms su klausos negalia.

Projekto vykdytojas: VšĮ Bendrystės ir socialinių inovacijų centras

Meniu