Paroda „Žmogiškosios prigimties ir kultūrinių kodų savirefleksija“, sukurta remiantis neuroestetikos mokslu, nagrinėja kaip mūsų būsenas, pasaulėžiūrą, įpročius veikia menas ir estetika, galop, kaip estetika apibėžia mus pačius.
Pasitelkiant „Amres Art“ galerijos tarpkultūrinius meno kūrinius, atpažinsite, kiek mūsų patyrime dalyvauja kultūriniai kodai ir stereotipai.
Remiantis neuroestetikos tyrimais sukurtas garsinis pasakojimas (vietomis virsiantis pokalbiu su savimi) atskleis, kaip mes save identifikuojame, kas labiausiai formuoja mūsų kasdienybės kultūrą bei jausmines patirtis. Tai bus pasivaikščiojimas ne tik po parodos erdvę, bet ir mūsų pačių būsenas, praeitį, dabartį ir ateitį.
Kiekvienas apsilankymas gali atverti naujas perspektyvas ir suteikti neįkainojamų įžvalgų apie Jūsų santykį su aplinka ir su pačiu savimi.
Atraskite, kaip menas ir estetika veikia Jūsų emocijas, pasaulėžiūrą ir įpročius.
Galbūt patyrimo metu pažinsite save iš naujo? Neuroestetika yra dar gana nauja, perspektyvi neuromokslų sritis, kurioje pastaruoju metu atliekama daug tyrimų apie tai, kaip mūsų smegenys vertina ir suvokia estetinius įspūdžius, kodėl tam tikri dalykai atrodo mums gražūs arba patrauklūs, ir kokie biologiniai, psichologiniai bei kultūriniai veiksniai gali turėti įtakos šiam suvokimui.
Neuroestetika apjungia elementus iš neurologijos, psichologijos, biologijos, filosofijos ir estetikos, ir padeda įgyti gilesnį supratimą apie estetinių patyrimų poveikį žmogaus smegenų veiklai ir vidinei būsenai.
REIKALINGA REGISTRACIJA: https://forms.gle/oxSCjjiEae6u8eNb9
PROJEKTO VYKDYTOJAS: Amres Art Gallery