kulturos-naktisArtboard 1

Kultūros naktyje – klasikinės muzikos garsai ir improvizacijos

Rugsėjo 25 d. Vilniuje vyksiantis festivalis „Kultūros naktis“, kasmet suburia itin plačią kūrėjų plejadą, o tarp jų, kaip jau įprasta, ir didžiausius klasikinės muzikos virtuozus bei įdomiausius muzikos eksperimentatorius. Šiais metais tikslių klasikinės muzikos akordų ir subtilių improvizacijų nuskambės Valdovų rūmuose bei skverelyje tarp LMTA Centrinių rūmų ir Genocido aukų muziejaus, kur vyks tradicinis fortepijoninės muzikos koncertais „Juodais Baltais“.

Skambančiuose Valdovų rūmuose – net 5 koncertai!

Pirmosios Kultūros nakties natos skambės Valdovų rūmų renginių salėje – čia išgirsite koncertą „Kino pasaulio muzikos garsai“, kurį pristato genialaus violončelės meistro M. Rostopovičiaus labdaros ir paramos fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“. Jaunieji fondo talentai pakvies į nostalgišką atminties kelionę po filmų garsus – čia nuskambės ir filmų „Adomas norėjo būti žmogumi“, „Žalioji knyga“, „Ekskursantė“, „Pianistas“, ir ne viena kita garso tekelio melodija – tai J. S. Bacho, E. Balsio, C. Debussy, F. Chopino, A. Piazzolla bei kitų kompozitorių muzika.
Kiek vėliau muzika persikels į didįjį Valdovų rūmų kiemą – čia išgirsite ne tik iš televizijos ekranų, bet ir iš daugybės miuziklų – „Paryžiaus katedra“, „Žmogus iš La Mančos“, „Tadas Blinda“, „Ugnies medžioklė su varovais“ – žinomą atlikėją Vaidą Genytę, kuri koncertuos su tenoru, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistu Tomu Pavilioniu, kuris per vienuolika metų scenoje yra atlikęs ne vieną vaidmenį, vadintiną kiekvieno tenoro siekiamybe. Vėliau į sceną žengs mistiškas bei užburiantis multiinstumentalisto Sauliaus Petreikio Trio, grosiantis muziką kuri balansuoja tarp džiazo ir archaiškos pasaulio muzikos.
Scenoje taip pat pasirodys grupė REINLESS, 2014 M. subūrusi krūvą talentingų muzikantų – tai Jievaras Jasinskis, Valerijus Ramoška, Laurynas Lapė, Liutauras Janušaitis, Mykolas Bazaras, Paulius Volkovas, Domantas Razmus ir klavišininkas Vytis Smolskas.

Koncertą užbaigs Justas Kulikauskas – FUTURE CELLO – vienas meistriškiausių efektų pėdalus naudojančių muzikantų, grojantis violončele – jis atlieka tiek autorinę kūrybą, tiek populiariosios muzikos kūrinių aranžuotes, supindamas klasiką ir skaitmeninę ateitį, koncertavęs su daugybe puikiai žinomų muzikantų, su muzika apkeliavęs įvairiausius pasaulio kampus.

Šalia LMTA centrinių rūmų – maratonas fortepijono klavišais

Juodais Baltais“ – tradicinis Kultūros nakties renginys, sėkmingai džiuginantis klausytojus jau daugiau nei dešimtį metų, kai Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius Kultūros nakties metu surengė rečitalį ir atliko L. van Beethoveno muziką, o vėliau į šį renginį įsitraukė ir jaunieji pianistai. Patikrinta ir žiūrovų pamėgta koncepcija nepasikeis ir šiais metais – klausytojų pianistai lauks nuo pat 20 val. Koncerte pasirodys jaunosios kartos muzikai Paula Bagotyriūtė, Jonas Benjaminas Balsys, Julian Germanovič, Skaistė Kašėtaitė, Ugnė Kaušiūtė, Julita Lukminaitė, Gabija Maknavičiūtė, Vincenzo De Martino, Jonas Šopa, Lina Žutautaitė, vėliau į sceną žengs net du muzikos grandai – docentas Daumantas Kirilauskas ir džiazo pianistas Vytis Smolskas. Tradiciškai renginį užbaigs maestro P. Geniušo pasirodymas, jis skambins L. van Beethoveno, C. Debussy ir S. Prokofjevo kūrinius. Renginio metu juodais ir baltais klavišais bus prakalbinti ne tik šie kompozitoriai – skambės ir F. Chopin, F. Liszt, P. Čaikovskij, M. Ravel, A. Ginastera, M. K. Čiurlionio bei kitų kūrėjų muzika, netruks ir džiazo improvizacijų.

Namo grįžti kvies naktiniai autobusai

 Į festivalį ir iš jo patogiausia vykti miesto autobusais ir troleibusais, renginio proga naktį kursuos ir specialūs maršrutai 181R, 182R, 183R, 184R ir 185R. Visame viešajame transporte, taip pat ir naktį kursuojančiuose autobusuose galios įprastiniai bilietai.

Vilnius primena renginių metu rūpintis savimi ir aplinkiniais – dėvėti kaukes, laikytis saugaus atstumo, dezinfekuoti rankas, o jei jaučiami peršalimo simptomai – likti namuose. Taip pat kaukes primenama dėvėti tiek viešajame transporte, tiek lankomuose renginiuose. Į dalį festivalio renginių privaloma registruotis, tai galima padaryti tinklapyje https://kulturosnaktis.lt/, programoje pasirinkus norimą renginį.

Keleiviai po festivalio „Kultūros naktis“ turės galimybę namo grįžti šių maršrutų autobusais:

  • 181R Saulėtekis–Žygimantų g.–Savanorių–Laisvės pr.–Fabijoniškės;

  • 182R Pilaitė–Žvėrynas–Žygimantų–Maironio g.–Stotis;

  • 183R Santariškės–Didlaukio–Kalvarijų–Pylimo g.–Stotis–Gerosios Vilties st.;

  • 184R Ateities–Žirmūnų–Pylimo g.–Naujininkai;

  • 185R Pašilaičiai–Šeškinė–Konstitucijos pr.–Žygimantų–Olandų g.–Pavilnys–Parko g.

181R, 182R, 183R, 184R IR 185R maršrutų autobusai šiose viešojo transporto stotelėse keleivių patogumui ir saugumui, jog žmonės nesibūriuotų vienu metu ir laikytųsi atstumo, stovės ilgiau:

·  Karaliaus Mindaugo tiltas: 181R185R.

·  Vinco Kudirkos aikštė: 181R183R184R.

·  Centro poliklinika: 181R183R184R.

·  Žaliasis tiltas: 183R184R.

·  Europos aikštė: 185R.

·  Trakų (J. Basanavičiaus g.): 181R, 184R.

·  MO muziejus: 183R.

·  Operos ir baleto teatras: 182R.

·  Arkikatedra: 182R.

·  Bernardinų sodas: 182R.

·  Juozo Tumo–Vaižganto: 182R.

Daugiau informacijos – CAFFEINE kavinėse

Festivalio partnerio CAFFEINE kavinėse lankytojai galės rasti leidinį su visos nakties programa, o taip pat dalyje kavinių bus įrengti Kultūros nakties infocentrai, kuriuose budės savanoriai (Gedimino g. 2, Pilies g. 3, Vilniaus g. 31, Vokiečių g. 18, Gedimino pr 31).

Visi festivalio „Kultūros naktis“ renginiai yra nemokami – tai menininkų, kultūros organizacijų, Vilniaus miesto savivaldybės ir festivalio partnerių dovana Vilniaus miesto gyventojams ir svečiams.

KITOS NAUJIENOS

Kultūros naktyje – nuo žaidimų šeimoms iki meno avangardo

Rugsėjo 25 d. Vilnių apims vienas didžiausių miesto festivalių – „Kultūros naktis“. Šiais metais festivalyje – išskirtinė renginių įvairovė. „Šiemet pasiruošimas pareikalavo ne tik išskirtinio atidumo renkantis erdves bei rūpesčio lankytojų saugumu. Kartu sau išsikėlėme tikslą pateikti tokią renginių panoramą, kuri pradžiugintų visus kultūros renginių…
Skaityti straipsnį

Kultūros nakties programa: naujos erdvės ir lietuvių atlikėjų gausa

Rugsėjo 25 d. Vilniaus gyventojus ir svečius jau keturioliktą kartą naktinėti kvies kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“. Skelbiamoje programoje – per 90 kultūros renginių – pasirodymų, koncertų, parodų, spektaklių ir įvairiausių meninių projektų, atliepiančių pačius įmantriausius lankytojų lūkesčius. Kaip ir kasmet, lankytojams atsiveria pačios…
Skaityti straipsnį

Festivalis „Kultūros naktis“ keliasi į rudenį

Atsižvelgdami į pasaulinės pandemijos situaciją bei reaguodami į Vyriausybės nurodymus bei rekomendacijas dėl masinių renginių organizavimo vienos nakties kultūros ir meno festivalio „Kultūros naktis“ organizatoriai nutarė šių metų festivalį iš birželio mėnesio perkelti į rudenį. Jau keturioliktą kartą rengiamas festivalis šiais metais turėtų vykti rugsėjo…
Skaityti straipsnį
Meniu