kulturos-naktisArtboard 1

„Kultūros nakties“ metu – spalvinga japoniška eisena Vilniaus gatvėmis

Japonijos ambasada Lietuvoje kartu su Lietuvos nacionaliniu muziejumi kviečia pasinerti į japoniškos vasaros šventės siautulį ir sudalyvauti tradicinės japoniškos šventyklėlės MIKOŠI nešimo eisenoje Vilniaus gatvėmis, kuri vyks birželio 16 d. „Kultūros nakties“ metu!

Mikoši yra nešiojama medinė šintoistinė šventyklėlė, skirta „pernešti“ dievybę iš vienos šventyklos į kitą. Sakoma, kad Japonijoje egzistuoja aštuoni milijonai dievybių. Kiekviena iš jų kartą metuose yra „įsodinama“ į mikošį ir nešama gatvėmis, norint užsitikrinti sėkmę bei darną. Kultūros nakties metu viena iš šių japoniškų dievybių laikinai „apsigyvens“ mikošyje ir pasveikins Vilnių su 700-uoju gimtadieniu. Japonijos ambasadorius Tetsu Ozaki labai džiaugiasi, kad šiemet kartu galime švęsti Vilniaus jubiliejų, o pasitelkus mikošį – pristatyti miestiečiams japoniškų švenčių žavesį. Ambasadorius dėkoja Vilniaus miesto savivaldybei, Lietuvos nacionaliniui muziejui ir „Kultūros nakties” organizatoriams už bendradarbiavimą ir linki, kad šis renginys dar labiau sustiprintų abiejų šalių draugystę, kuri pernai metais minėjo savo 100 m. sukaktį.

Nobuya Miyata – žmogus, kuris neša tūkstantmetes Japonijos tradicijas ant savo pečių tiesiogine to žodžio prasme. Specialiai iš Japonijos kartu su Okajamos prefektūroje įsikūrusios šintoistinės šventyklos vyriausiuoju šventiku Kazuhiro Takebe atvykstantis N. Miyata pakvies visus sudalyvauti šioje ypatingoje ir už Japonijos ribų itin retai sutinkamoje mikoši nešimo eisenoje.

Iki pandemijos Lietuvoje jau keletą kartų apsilankę Nobuya Miyata ir Kazuhiro Takebe nekantrauja vėl čia sugrįžti po 4 metų pertraukos. „Didžiuojuosi, kad šiais jubiliejiniais Vilniaus gimimo metais Japonija ir Lietuva suvienys jėgas ir kartu neš mano senelio pastatytą mikoši šventyklėlę. Tikiuosi, kad šis ypatingas renginys taps mūsų abiejų šalių pažadu ir toliau stiprinti tarpusavio ryšius bei būti gerais draugais”, sako N.Miyata, kviesdamas visus prisijungti ir iš arčiau susipažinti su šia tradicine japoniškų švenčių kultūra.

Renginys prasidės birželio 16 d. 19 val. specialiu šintoistiniu ritualu Istorijų namų kiemelyje, o tuomet kartu griebsime mikošį bei nešime Vilniaus gatvėmis. Spalvingoje eisenoje dalyvaus ir tradiciniais japoniškais kimono pasidabinę jos dalyviai, skambės japoniškų būgnų garsai, o šventyklėlės nešikai sutartinai skanduodami japoniškas skanduotes savo energija užkrės ir žiūrovus.

Darydama trumpus sustojimus, nuo Istorijos namų eisena keliaus palei Arsenalo gatvę link karaliaus Mindaugo paminklo, esančio priešais Lietuvos nacionalinį muziejų, tada pasuks į Katedros aikštę, kur pasveikins didįjį kunigaikštį Gediminą su Vilniaus miesto įkūrimu – čia apie 20:30 val. juos pasitiks Romuvos apeigų folkloro grupė „Kūlgrinda“. Galiausiai, keliaudama Trispalvės gatve palei Gedimino kalno papėdę apie 21:30 val. eisena sugrįš atgal į Istorijų namus. Ten lauks šintoistinio ritualo apeigos ir mikošyje esanti dievybė bus „sugražinta“ atgal į Japoniją. Po eisenos visų lauks japoniški Bon-odori šokiai, atliekami vasaros sezono metu, prie kurių bus kviečiami prisijungti kiekvienas.

Padėti nešti mikoši šventyklėlę galės ir „Kultūros nakties“ dalyviai. Apie 300 kg sverianti šventyklėlė specialiai šiam renginiui atvyksta iš pietų Prancūzijos, tad norintys prisijungti prie eisenos ir kartu ant savo pečių nešti mikošį yra kviečiami atvykti į Istorijų namų kiemelį bent pusvalandžiu anksčiau (apie 18:30 val.), dėvėti patogią avalynę bei su savimi turėti nedidelį rankšluostėlį, kuris bus naudojamas kaip paminkštinimas ant peties.

KITOS NAUJIENOS

„Kultūros naktis“ Vilniuje: eismo ribojimai, infocentrai, naktiniai autobusai

Antrąjį vasaros savaitgalį sostinė pasitinka „Kultūros naktimi“ – jau šiandien vakarop miestą apims kultūros ir meno festivalis. Programoje – per 100 renginių, pasirodymų, koncertų, parodų, spektaklių ir  įvairiausių meninių projektų, atliepiančių pačius įmantriausius lankytojų lūkesčius. Visi festivalio „Kultūros naktis“ renginiai yra nemokami – tai menininkų,…
Skaityti straipsnį
Meniu