kulturos-naktisArtboard 1

Kultūros naktyje – šventiniai renginiai Vilniui

Vilniuje jau septynioliktąjį kartą birželio 16-tąją dieną įvyksiantis kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“ vienai nakčiai pakeis įprastą miesto ritmą kviesdamas susipažinti su daugiau nei 120 skirtingų meno projektų iš Lietuvos ir užsienio. Atsižvelgdami į šventišką 700-tojo Vilniaus jubiliejaus kontekstą, festivalio organizatoriai šūkiu „Prisikimšk kultūros!“ į renginius kviečia tarsi prie šventinio stalo, o festivalio specialiojoje programoje išskiria ypatingus proginius renginius.

„CYBERVILNIUS“ ir „Džiaugsmo arka“

Gedimino pr. 2 įsikūrusioje festivalio partnerių Caffeine LT kavinėje socialiniuose tinkluose išpopuliarėjęs menininkas Paulius Noreika-PoulO surengs Vilniui dedikuotą kiberpanko stiliaus skaitmeninių montažų parodą „CYBERVILNIUS“.

Savo darbuose naudodamas nuotraukas, jų fragmentus ir foto-manipuliaciją parodos autorius nagrinėja Vilniaus architektūrą ir gyvenimą ateityje. Montažuose bandoma nuspėti, kaip ateities technologijos, kultūriniai ir ekonominiai pokyčiai keistų ir formuotų miesto architektūrą ir aplinką.

„Cyberpunk“ žanras tyrinėja ateities versijas kuriuose mokslas vis tobulėja ir augimo kultūra įgauna vis didesnį pagreitį. Projekto pagrindinis tikslas yra priversti žmogų vėl pažvelgti į daugybę kartų jau matytas erdves, nusikelti į vietas kurias jau gerai pažįstame tačiau žvelgiame į jas šviežiomis akimis, tarsi turistai.

Pauliaus Noreikos-PoulO paroda „CYBERVILNIUS“ veiks nuo 18:00 iki 23:00.

Rotušės aikštėje Kultūros nakties metu ir visą savaitgalį po festivalio smalsuoliams bus atvira keramiko, skulptoriaus, metalo skulptūrų parko Utenos rajone įkūrėjo Giedriaus Mazūro instaliacija „Džiaugsmo arka“. Autorius darbą pristato mįslingai: „Kai šventėse groja pučiamųjų orkestrai, instrumentuose atsispindi saulė. Klausantis muzikos, mintimis keliauji kartu su melodija, ten, kur gera, šviesu ir šilta. Laikas apneša nuosėdom prisiminimus, bet šilta emocija išlieka tarsi vaikiška išdaiga.

Objektas ir groja ir važiuoja, ant jo galima prisėsti. Ką tik sukurtos skulptūros raktas į sėkmę – joje yra ir veidrodis, ir wifi.“.

Festivalio dalyviai gali tikėtis įdomaus, įtraukiančiai kūrybiško skulptūrinio objekto – simbolinės dovanos miesto jubiliejaus proga.

Pažintis su šv. Juozapatu kartu su choru „ARTyn“

Šįmet taip pat minimi ir Lietuvą su Ukraina siejančio šv. Juozapato metai – šia solidžia proga mišrus choras „ARTyn“ ir Vilniaus Švč. Trejybės Graikų apeigų katalikų bažnyčia kviečia į erdvinį koncertą „Pažintis su šv. Juozapatu“. Dalyviai galės susipažinti su šv. Juozapato gyvenimu ir darbais vienuolyne Vilniuje klausydamiesi choro „ARTyn“ ir muzikinės grupės parengtos muzikinės programos. Besidominčiųjų istorija choro programa lauks Aušros vartų g. 7B, Vilniaus Švč. Trejybės Graikų apeigų katalikų bažnyčioje nuo 22:30.

Visą festivalio programą ir naujienas galite sekti www.kultūrosnaktis.lt, taip pat festivalio Facebook ir Instagram paskyrose.

Visi festivalio „Kultūros naktis“ renginiai yra nemokami – tai menininkų, kultūros organizacijų, Vilniaus miesto savivaldybės ir festivalio partnerių dovana Vilniaus miesto gyventojams ir svečiams.

KITOS NAUJIENOS

„Kultūros nakties“ metu – spalvinga japoniška eisena Vilniaus gatvėmis

Japonijos ambasada Lietuvoje kartu su Lietuvos nacionaliniu muziejumi kviečia pasinerti į japoniškos vasaros šventės siautulį ir sudalyvauti tradicinės japoniškos šventyklėlės MIKOŠI nešimo eisenoje Vilniaus gatvėmis, kuri vyks birželio 16 d. „Kultūros nakties“ metu! Mikoši yra nešiojama medinė šintoistinė šventyklėlė, skirta „pernešti“ dievybę iš vienos šventyklos…
Skaityti straipsnį

Kultūros nakties 2023 specialioji programa – jaunieji menininkai ir svečiai iš užsienio

Jau birželio 17-tąją dieną vilniečius ir miesto svečius naktinėti paskatins kasmetinis kultūros ir meno festivalis Kultūros naktis 2023. Paskelbtoje šių metų specialiojoje programoje – 16 skirtingų muzikos, teatro, vizualiųjų ir tarpdisciplininių menų, cirko renginių. Festivalio naujiena – organizatorių rekomenduojami jaunųjų kūrėjų renginiai Šiais metais festivalio…
Skaityti straipsnį

Kultūros naktis šventinius 2023-iuosius metus skatins paminėti prisikemšant kultūros

Vilniui minint 700 metų jubiliejų birželio 16-tosios naktį miestiečius ir miesto svečius jau 17-tąjį kartą kvies kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“. Šventinius metus festivalis pasitinka su šventišku šūkiu – prisikimšk kultūros – taip kviesdamas vaišintis gausiais miestą vienai nakčiai transformuojančiais kultūriniais renginiais. O vaišių…
Skaityti straipsnį

Paskelbta festivalio „Kultūros naktis 2022“ didžiųjų renginių programa

Jau visai netrukus – birželio 17-ąją – naktinį Vilnių nušvies kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“. Šešioliktąjį kartą vilniečius ir miesto svečius susipažinti su naujausiomis meno tendencijomis ir laiko patikrinta klasika kviečiantis įvykis po dvejų pandemijos metų grįžta pilnu pajėgumu: paskelbtame festivalio tradicinių renginių sąraše…
Skaityti straipsnį
Meniu