kulturos-naktisArtboard 1

Kultūros naktyje – solidarumas su Ukraina

Jau kitą penktadienį, birželio 17-ąją, vyksiantis kasmetinis kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“ suteiks progą vilniečiams ir miesto svečiams virš 90 skirtingų kultūros ir meno renginių – koncertų, parodų, instaliacijų, spektaklių, kūrybinių dirbtuvių ir ekskursijų. Kaip ir kasmet, renginių programa natūraliai atspindi svarbiausius lūžius kultūros lauke – todėl 2022-ųjų metų Kultūros naktis su viltingu šūkiu „Šviesa visada laimi“ kviečia apsilankyti solidarumą su Ukraina išreiškiančiuose renginiuose.

Nors toliau minimi tik tiesiogiai su Ukrainos menininkais, jos palaikymu susiję renginiai, reiktų paminėti, kad iš beveik 100 skirtingų festivalio renginių kone kas antras aktyviai išreiškia palaikymą Ukrainos žmonėms ir šalies suverenitetui.

Koncertai su Ukrainos atlikėjais

Ukrainos atlikėjų koncertų maratonas prasidės Valdovų rūmuose – renginyje „Skambantys Valdovų rūmai“ 19:00 pasirodys trys skirtingi atlikėjai iš ukrainos: su daina rusų kariniam laivui išgarsėjusi televizijos projekto „Meilė be sienų“ dalyvė Olena Enko, džiazo atlikėja Valeryia Kucherenko ir ukrainietiško folk roko grupė „Очеретяний кіт“.

Rotušės aikštėje vyksiančiame renginyje „LATGA autorių namai“ taip pat 19:00 pasirodys seserų dvynių, Tomos ir Irinos Butko, indie pop, roko ir folk duetas „BeTwins”. Kiek vėliau, 22:00 į tą pačia sceną lips Ukrainoje itin populiarūs, per 26-erius gyvavimo metus jau 7 albumus išleidę britpop žanro atstovai – grupė „Друга Ріка”.

Saulei nusileidus, 23:00, „Vasaros terasos“ Muzikos scenoje pasirodys Eliza Izmalkova – ukrainietė atlikėja, gerai pažįstama iš šį pavasarį sparčiai paplitusio Youtube įrašo, kuriame su būriu lietuvių moterų atliko patriotinę ukrainietišką dainą.

 

Dviračių paradas už laisvą Ukrainą

Aktyvaus laisvalaikio mėgėjų lauks dviračių paradas, kuriuo bus siekiama išreikšti palaikymą Ukrainai ir šiuo metu Vilniuje apsistojusiems ukrainiečiams – karo pabėgėliams. Renginio organizatoriai visus norinčius 19:00 kvies į Užupio meno inkubatoriaus kiemą, kuriame vyks dviračių puošimo dirbtuvės su „VeloMagia“, o 22:00 – į Katedros aikštėje startuosiantį 16 km. maratoną Vilniaus gatvėmis kartu su Ukrainos vaikais ir Bangerland DJ muzika. Renginio metu vyks įdomiausio dviračio konkursas.

Įspūdingos 3D projekcijos ant Nacionalinės dailės galerijos

Vienas iš didžiausių birželio 17-osios įvykių – Rock n‘ Light studijos (Ukraina) ir Ukrainos instituto parengta 3D grafikos instaliacija ant Nacionalinės dailės galerijos sienų. Meno vadovės Tais Poda ir elektroakustinio kolektyvo „Ptakh Jung“ kūrinyje – judančių vaizdų ir muzikos sinergija, fiksuojanti 56 monumentalių mozaikų paviršius. Projektas gilinasi į monumentalumo, skaitmenizacijos ir kultūrinės atminties sąveiką bei problematiką, siekia išsaugoti monumentaliojo meno paveldą. Gilintis į įvairiasluoksnį Ukrainos monumentaliosios dailės pasaulį ir jį atgaivinti skaitmeniniame kūrinyje padėjo nuoseklus bendradarbiavimas su fotografu Jevhenu Nikiforovu ir jo 2013–2021 metų dokumentinis projektas „Sovietinė Ukrainos mozaika“. Įspūdinga muzikos ir šviesos kelionė abejingų nepaliks.

Ukrainos kinas

„Kino Deli“ kvies kino gurmanus susipažinti su specialiai atrinktais, vaidybiniais ir dokumentiniais, įdomiausių Ukrainos autorių filmais – O. Kostiuk „Gyva ugnis“, S. Mozgovyi „Žiemos sodo istorija“, R. Perfilyiev „Negarbingi vergai“ ir O. Morgunets-Isaenko „Varpų giesmė“. Norintiesiems vertėtų suskubti – seansų ir vietų salėje kiekis ribotas, todėl būtina išankstinė registracija.

Giedriaus Mazūro instaliacija „BLUE YELLOW“

Simono Daukanto aikštėje Kultūros nakties metu bus atidaryta skulptoriaus ir keramiko Giedriaus Mazūro instaliacija „BLUE YELLOW“. Tai – kaleidoskopo principu senuose bidonuose sumontuoti veidrodžiai, kuriuose tarsi taikinyje atsispindi besikeičiančios Ukrainos vėliavos spalvos. Instaliacija aikštėje bus eksponuojama iki birželio 22-osios dienos.

Visi festivalio „Kultūros naktis“ renginiai yra nemokami – tai menininkų, kultūros organizacijų, Vilniaus miesto savivaldybės ir festivalio partnerių dovana Vilniaus miesto gyventojams ir svečiams.

KITOS NAUJIENOS

Namo iš „Kultūros nakties“ – naktiniais autobusais

Birželio 17 d. vilniečius ir miesto svečius šešioliktąjį kartą į naktinį miestą pakvies kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“. Visi festivalio „Kultūros naktis“ renginiai yra nemokami – tai menininkų, kultūros organizacijų, Vilniaus miesto savivaldybės ir kitų festivalio partnerių dovana Vilniaus miesto gyventojams bei svečiams. Festivalio…
Skaityti straipsnį

Svečiai iš Čekijos: audiovizualinis šokio spektaklis „Guide“

Jau šį penktadienį vilniečių ir miesto svečių lauks ypatingas kultūros ir meno įvykis – kasmetinis festivalis „Kultūros naktis“. Kaip ir kasmet, festivalio programoje – ne tik geriausių Lietuvos atlikėjų, aktorių ir šokėjų pasirodymai, parodos ir instaliacijos, bet ir kruopščiai atrinkti svečiai iš užsienio. Vienas iš…
Skaityti straipsnį

Paskelbta festivalio „Kultūros naktis 2022“ didžiųjų renginių programa

Jau visai netrukus – birželio 17-ąją – naktinį Vilnių nušvies kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“. Šešioliktąjį kartą vilniečius ir miesto svečius susipažinti su naujausiomis meno tendencijomis ir laiko patikrinta klasika kviečiantis įvykis po dvejų pandemijos metų grįžta pilnu pajėgumu: paskelbtame festivalio tradicinių renginių sąraše…
Skaityti straipsnį

Kultūros naktis ir vėl nušvis vasarą: naktinis festivalis neleis pamiršti, kad šviesa visada laimi

Birželio 17 d. į Vilniaus vasaros renginių repertuarą sugrįžta kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“. Vilniečius ir miesto svečius festivalis pasitiks su nauju šūkiu – Šviesa visada laimi – skatindamas tiek miestus apgaubiančios nakties, tiek sukrečiančių nūdienos įvykių tamsą išsklaidyti kultūros šviesa.  Šįmet programoje –…
Skaityti straipsnį
Meniu