kulturos-naktisArtboard 1

Kelionės teatre ir muzikoje

Renginio laikas: 18:00-23:00

Į Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejų, kaip ir kiekvienais metais, atvyksta „Kultūros naktis“. Šįkart bus keliaujama teatre ir muzikoje.

Scenografas, grafikas, tapytojas Mstislavas Dobužinskis (1875–1957) save vadino keliaujančiu entuziastu. Dobužinskio kūrybinės veiklos ženklų galima atrasti daugelyje Vakarų Europos valstybių – Lietuvoje, Latvijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Italijoje, Baltarusijoje, Danijoje, Švedijoje, Olandijoje, Didžiojoje Britanijoje, taip pat ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Gyveno Sankt Peterburge, Vitebske, Kaune, Paryžiuje, Londone, Niujorke. Savaip transformuoti įspūdžiai ir vaizdiniai dažnai nuguldavo knygų iliustracijose ir scenografijos darbuose. Būtent teatras Dobužinskiui suteikė beveik neribotas galimybes ne tik aplankyti skirtingas šalis, bet, tarsi keliaujant laiku, jose pabuvoti skirtingais laikmečiais, tokiu būdu apjungdamas dvi dailininko aistras – keliones ir meilę praeičiai.

Šio kūrėjo teatro vaizdiniai eksponuojami parodoje „Mstislavo Dobužinskio kelionių vadovas po Europą“. Muziejaus erdves per „Kultūros naktį“ pripildys ir fortepijono (Elena Šešelgytė), smuiko (Dalia Šešelgienė), alto (Marija Šešelgytė) bei balso (sopranas Emilė Elena Dačinskaitė ir tenoras Dominykas Urba) skambesys. Ši vaizdo ir garso dermė – muziejaus projektas „Kelionės teatre ir muzikoje“.

Paroda veiks 18:00-23:00, o koncertas vyks 22:00-23:00

Dailininkas Mstislavas Dobužinskis. Richardas Wagneris. „Tanhoizeris“, Valstybės teatras, 1930 m. II veiksmo scenovaizdžio dalies eskizas.

PROJEKTO VYKDYTOJAS: Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Meniu