kulturos-naktisArtboard 1

Mano Vilnius

Renginio laikas: 22:00-00:00

Projektas „Mano Vilnius“ – Lietuvos kūrėjų dedikacija Vilniaus miestui, pasitelkiant muzikos, dailės ir poezijos galią. Tai jungtinis dailininkės Editos Suchockytės, operos solistės Agnės Sabulytės ir pianisto Dariaus Mažinto projektas, skirtas Vilniaus krašto lietuviškoms dainoms atminti, įspūdį sustiprinantis specialiai šiam projektui iliustruoti sukurtais tapybos darbais. Projekto tikslas – sukurti muzikos ir dailės sintezės jungiamą Vilniaus krašto istoriją, moderniai apdainuotą liaudies dainomis.

Birželio 7 d. 22 val. ir 23:15 val. kviečiame į Editos Suchockytės galeriją (Aukštaičių g. 12, Vilniuje), kurioje klausytojus pakviesime išgirsti Vilniaus krašto dainas, tarpukariu rinktas ir užrašytas kunigo Prano Bieliausko. Vilniaus katedroje vikaru ilgus metus dirbęs Bieliauskas kovojo už lietuvybės išsaugojimą, archyvavo lietuviškas dainas ateities kartoms. „Įdomu atrasti mažai žinomą muzikinę Vilniaus istoriją, jungti tapybą, muziką ir poeziją naujam skambėjimui, tuo dalintis su miesto gyventojais ir svečiais. Taip kuriame ir išreiškiame savo jausmą Vilniui”, – pabrėžia idėjos autorė Agnė Sabulytė.

Projekto „Mano Vilnius“ meninę vertę užtikrins savo srities profesionalai – dailininkė, grafikė ir knygų iliustratorė Edita Suchockytė, aktorė, lietuvių ir kitų tautų liaudies dainų tyrinėtoja Agnė Sabulytė bei pianistas, labdaringų projektų organizatorius ir visuomenininkas Darius Mažintas.

Projektas „Mano Vilnius“ bus sudarytas iš 10 Vilniaus krašto lietuviškų dainų, kurios bus jungiamos su Bieliausko dienoraščio istorijomis ir dešimčia Editos Suchockytės tapybos darbų.

Projektą iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

Plačiau apie „Mano Vilnius“ atlikėjus:

Darius Mažintas – pianistas, tarptautinių konkursų laureatas, edukacinių projektų rengėjas ir sumanytojas. Savo muzika žavintis netradiciniuose koncertuose – kalėjimuose, karo vietose, nepagydomomis ligomis sergančių vaikų ligoninėje. 2022 metais Darius dalinosi muzika Irpinėje prie sugriauto kultūros centro ir ant Kremeneco kalno, išlaisvintame Iziume. Jo skambinimas fortepijonu siejamas su subtilumu, ekspresija ir jautria emocine prieiga. 2023 m. pianistas pasirodė oficialioje NATO viršūnių susitikimo programoje Vilniuje.

Agnė Sabulytė – dainininkė, kultūrinių projektų sumanytoja, poetė ir aktorė. Atlikėja yra daugybės tarptautinių konkursų laureatė. Atlikėjai suteiktas meno kūrėjos statytas, ji yra pelniusi Auksinį scenos kryžių už mono spektaklį-operą „Izadora“.

Edita Suchockytė – Lietuvos dailininkė, grafikė, knygų iliustratorė, Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Menininkė surengė per trisdešimt personalinių parodų ne tik Lietuvoje, bet ir JAV, Vokietijoje, Prancūzijoje, Azerbaidžane. Sukūrė iliustracijas daugiau nei 30-iai vaikų, švietimo, pažintinės literatūros knygų. Tarp žymiausių jos darbų – vaikų poeto Martyno Vainilaičio rinktinės „Vario varteliai“ apipavidalinimas. Ši knyga tapo vaikų „Metų knygos 2006“ konkurso laureate.

PROJEKTO VYKDYTOJAS: VšĮ „CULTURE LIVE“

Meniu