kulturos-naktisArtboard 1

Muzika Tibetui

Renginio laikas: 20:00-00:00

Renginio vieta: Tibeto skveras, Užupis

Kultūros naktį Tibeto skvere – elektroninė, autorinė ir kosminė muzika.

Kultūros naktį Tibeto skveras Užupyje kvies pasinerti į muzikos ir poezijos garsus. Čia skambės tibetietiški dubenys, autorinės dainos bei elektroninė muzika.

Pirmą kartą Tibeto skvere savo kūrybą atliks indie/electro/ambient muzikos kūrėja Heja Skylight. Klausytojus ji pakvies į konceptinio albumo „Vidinė Transformacija“ („Internal Transformation“) pristatymą. Pati atlikėja teigia, kad Tibeto skverą šiam pristatymui pasirinko todėl, kad jos pačios dvasia rezonuoja su tibetiečių dvasia bei jų kultūros idėjomis, o taip pat ji nepaliauja žavėtis tuo kaip nuoširdžiai jie nepasiduoda siekdami vidinės ir išorinės laisvės.

Gražią savo pasirodymų tradiciją skvere pratęs žinomas atlikėjas, grupės „Arbata“ lyderis Andrius Zalieska-Zala. Charizmatiškas kūrėjas klausytojus užburs žaisminga poetika, ironiškais tekstais ir betarpišku pokalbiu pritariant akustinei gitarai.

Programą pratęs melancholijos apaštalas Darius Žvirblis savo kūryboje apjungiantis roko muziką ir dainuojamąją poeziją. Surengęs gausybę koncertų, su grupe bei solo įrašęs keliolika albumų, sukūręs ne vieną plačiai nuskambėjusią dainą, šiais metais jis vėl sugrįžta į Tibeto skvero sceną, pasidalinti savo dainomis.

Kultūros naktį Tibeto skvere į skambančių tibetietiškų dubenų kosmines erdves panardins gongų meistras Raimondas Binkauskas. Jo teigimu, muzika kuria garso erdves, paliečiančias vidinį žmogaus pasaulį naujomis emocinėmis patirtis. Belieka tik stabtelėti, suklusti ir įsiklausyti į garsą ir tylą.

Projekto vykdytojas: Tibeto rėmimo grupė

Meniu