kulturos-naktisArtboard 1

Muzika Tibetui

Renginio laikas: 19:00-23:00

Renginio vieta: Tibeto skveras

Kultūros naktį Tibeto skvere muzikiniais garsais bus paminėtas lygiai prieš trisdešimt metų įvykęs pirmasis Jo Šventenybės XIV Dalai Lamos vizitas Lietuvoje ir nuo to laiko užgimęs Tibeto rėmimo sąjūdis, kurio viena iš iniciatorių buvo rašytoja ir dailininkė Jurga Ivanauskaitė. Šių metų lapkritį taip pat bus minimas jos šešiasdešimtmetis ir ta proga Tibeto skvere esančio pastato sienos yra dekoruojamos tibetietiškais Jurgos Ivanauskaitės piešiniais (dailininkė Jurga Užkurnytė). Šios istorinės ir kartu labai simboliškos progos Tibeto skvere bus paminėtos gongų garsais bei dainomis.

Kultūros naktį Tibeto skvere pradės gongų meistras Raimondas Binkauskas, muzika kuriantis garso erdvę, paliečiančią vidinį žmogaus pasaulį. Pasak jo, gongų garsai tiesiogiai ar netiesiogiai artina pasaulinę taiką ir tai yra viena priežasčių, kodėl jis pats ne vienus metus groja gongais. Tarp gongų garsų įsipins aktoriaus Kristupo Kavaliausko skaitomos eilės.

Programą pratęs melancholijos apaštalas Darius Žvirblis savo kūryboje apjungiantis roko muziką ir dainuojamąją poeziją. Surengęs gausybę koncertų, su grupe bei solo įrašęs keliolika albumų, sukūręs ne vieną plačiai nuskambėjusią dainą, šiais metais jis vėl sugrįžta į Tibeto skvero sceną, pasidalinti savo kūryba.

Andrius Zalieska-Zala – jau ne vienus metus savo dainomis džiuginantis kūrėjas, grupės „Arbata“ lyderis, kurio kūryba persunkta ironiškų tekstų bei žaismingos poetikos. Ne vienus metus jo kūriniai jau yra skambėję įvairiuose Tibeto skvero renginiuose suteikdami džiaugsmo ir ilgo galiojimo šypsenų.

Programą Tibeto skvere užbaigs dainų autorius ir atlikėjas Domantas Razauskas. Jau ne kartą klausytojus kvietęs į improvizuotas savo kūrybos programas Tibeto skvere, Kultūros naktį jis ketina pratęsti šią gražią tradiciją ir savo muzikiniais garsais bei poetiniais tekstais siųsti linkėjimus visoms gyvoms būtybėms Tibeto skvere ir pačiame Tibete.

Projekto vykdytojas: Tibeto rėmimo grupė

Meniu