kulturos-naktisArtboard 1

Nesiekiant žemės

Renginio laikas: 20:00-21:00

Lina Žilinskaitė (kanklės, vokalas) ir Marius Dominykas Sakavičius (violončelė) jungiasi į vienas kitą papildantį kanklių ir violončelės duetą paslaptingoje erdvėje po žeme – Liepkalnio vandens saugykloje. Kūrėjus vienijantis muzikos jausmas sujungia iš pirmo žvilgsnio visiškai skirtingus instrumentus. Šiuolaikinės kanklių ir violončelės kompozicijos pasižymi minimalistiniu, kinematiniu skambesiu, jame girdėti etniniai, lietuviški motyvai. Klausytojai kviečiami palikti kasdienius rūpesčius ir panirti į vidinį pasaulį raminančių garsų fone.

„Nesiekiant žemės“ – pirmasis bendras Linos Žilinskaitės ir Mariaus Dominyko Sakavičiaus autorinės kūrybos koncertas. Atlikėjai yra pasirodę su kitais kolektyvais tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Koncerto programa sudaryta iš autorinių, dar negirdėtų, o taip pat ir anksčiau Linos Žilinskaitės išleistų kompozicijų „Auštant“, „Saulutė tekėjo“, „Tirpstantis“ ir kt., kurias papildo Mariaus Dominyko Sakavičiaus kurtos interpretacijos violončelei. Koncerte skambantys kūriniai – skirtingų kelionių patirčių ir ten matytų kraštovaizdžių įkvėptos muzikinės istorijos. Pasakojimas lydi nuo auštančio vasaros ryto tykioje Lietuvos kaimo sodyboje iki tirpstančio ledyno Islandijoje. Renginio metu bus fotografuojama. Vietų skaičius ribotas, reikalinga registracija.

Apie atlikėjus: Lina Žilinskaitė – kanklininkė, kompozitorė, pedagogė. 2019 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. 2021 m. išleido debiutinį albumą „Linai“. Marius Dominykas Sakavičius – violončelininkas, 2022 m. baigė Vytauto Didžiojo universiteto muzikos akademiją. Muzikantas aktyviai dalyvauja Lietuvos kultūrinėje erdvėje ne tik kaip atlikėjas, bet ir kaip muzikos kūrėjas bei aranžuotojas.

REIKALINGA REGISTRACIJA: https://forms.gle/fCK55sdznuRmV1Br8

Jei užsiregistravote, bet nebegalite dalyvauti, prašome susisiekti el. paštu astrauskaite.aleksandra@gmail.com

PROJEKTO VYKDYTOJAS: Aleksandra Astrauskaitė, Lina Žilinskaitė ir Marius Dominykas Sakavičius

Meniu