kulturos-naktisArtboard 1

PASINERK Į ŽAIDIMĄ su unikalia interaktyvia edukacine paroda „Paliesk lietuvių kalbą rankomis“

Renginio laikas: 18:30-21:00

Lietuvių kalbos instituto edukacinė paroda, kurią sudaro interaktyvūs eksponatai – kalbos žaislai – žaismingai pristato svarbiausius lituanistikos ir lietuvių kalbotyros pasiekimus, supažindina su lietuvių kalbos istorija, atskleidžia kalbos išskirtinumą ir pristato ją tiek lietuviams, tiek užsieniečiams.

Paroda įdomi ir vaikams, šeimoms, ir suaugusiesiems. Ji skatina didžiuotis lietuvių kalba, atskleidžia jos unikalumą ir vietą pasaulio kalbų kontekste, pristato lietuvių kalbą užsienio svečiams. Ekspoziciją sudaro interaktyvūs eksponatai – kalbos žaislai, leidžiantys kiekvienam paliesti kalbą rankomis ir pačiam pajusti jos savitumą.

Paroda atskleidžia, kaip lietuvių kalba atrodo indoeuropiečių kalbų įvairovės kontekste, leidžia pažinti lietuviškų žodžių atitikmenis kitose pasaulio kalbose, pamatyti, kokius žodžius lietuviai paskolino kitoms kalboms, pristato pasirinktų žodžių kilmę, atskleidžia tautos kultūrinę raidą ir istoriją. Ši kilnojamoji ekspozicija vis plačiau keliauja ir už Lietuvos ribų. Ji jau yra aplankiusi įvairius užsienio miestus (Stokholmą, Dubliną, Berlyną, Liuksemburgą, Briuselį, Kairą, Tokiją, Abu Dabį ir kt.). Interaktyvūs žaislai ir jų istorijos iki šiol sudomina tiek mokyklinio amžiaus vaikus, tiek suaugusiuosius.

Šios parodos tikslas yra patrauklia ir šiuolaikiška forma, per specialiuosius žaislus ir žaidimus perteikti naujausias kalbos žinias, šviesti aktualiais kalbos vartojimo klausimais, kelti lietuvių kalbos prestižą, skatinti visuomenę puoselėti, mylėti ir tyrinėti gimtąją kalbą, populiarinti Europos daugiakalbystės ir kultūrinio dialogo idėjas.

PROJEKTO VYKDYTOJAS: Lietuvių kalbos instituto muziejus „Lituanistikos židinys“

Meniu