kulturos-naktisArtboard 1

Žmogiškoji komedija Leo Ray parodoje „Kasdien“

Renginio laikas: 18:00-21:00

Samuelio Bako muziejus Kultūros naktį pasitinka Izraelyje gyvenančio menininko Leo Ray paroda „Kasdien“. Birželio 7-ąją apsilankykite Naugarduko g. 10 ir darykite tai kasdien. Nes…

Leo Ray k a s d i e n laiko rankoje teptuką, plunksną, adatą oforto raižiniui, gruntuoja drobę ar maišo dažus ieškodamas tobulo atspalvio dar vienam Žmogiškosios komedijos veiksmui įvaizdinti – kūryba yra neatsiejama jo kasdienės būties dalis. Kiekvienas jo darbas gali tapti ankstesnio sumanymo dalimi ar pratęsti vaizduotėje užgimusią sceną. Popieriuje – ar ofortuose, ar kaligrafiškuose piešiniuose, ar spalvomis mirgančiuose lakštuose – dėliojasi vis naujas gyvosios gamtos įkvėptas siužetas, išsiskiria dvikojai ar keturkojai herojai: asiliukas, paukštis, šuo, katinas, na, ir pats žmogus.

Kontempliuodami Leo Ray kūrinius, į pasaulį žvelgiame pro jo „akinius“ – jis savo kūrybos Žmogiškosios komedijos režisierius, k a s d i e n teptuku ar plunksna gaudantis gyvosios gamtos atspindžius.

Leo Ray gimė Vilniuje 1950 m., 1973 m. baigė Vilniaus universitetą, o 1990 m. – Vilniaus dailės akademiją. 1991 m. įsikūrė Izraelyje, Tel Avive. BASIS meno mokykloje dėstė piešimą, spalvininkystę, tapybą, kaligrafiją, šiuo metu moko tapybos ir kaligrafijos CAN meno kolegijoje (New Artists` Collegium), aktyviai dalyvauja grupinėse parodose ir rengia personalines parodas Izraelyje ir užsienyje.

Jo kūryba įvertinta Lietuvos medalių trienalės (1987) ir Buchman-Heyman fondo (1998) apdovanojimais, Baja Marės (Rumunija) Mažosios grafikos salono 1-uoju prizu (2000).

Dailininko kūrinių yra Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus, Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus, Izraelio meno muziejaus, Ein Harodo muziejaus (Izraelis), Mariefredo„Grafikens Hus“ tarptautiniame vaizduojamųjų menų centro (Švedija), Zagrebo meno muziejaus (ir kt.) kolekcijose.

PROJEKTO VYKDYTOJAS: Samuelio Bako muziejus

Meniu