kulturos-naktisArtboard 1

Festivalis „Kultūros naktis“ keliasi į rudenį

Atsižvelgdami į pasaulinės pandemijos situaciją bei reaguodami į Vyriausybės nurodymus bei rekomendacijas dėl masinių renginių organizavimo vienos nakties kultūros ir meno festivalio „Kultūros naktis“ organizatoriai nutarė šių metų festivalį iš birželio mėnesio perkelti į rudenį. Jau keturioliktą kartą rengiamas festivalis šiais metais turėtų vykti rugsėjo 25 dieną.

„Šiandien turėtume skelbti šių metų festivalio programą, tačiau atsižvelgdami į susiklosčiusią situaciją nusprendėme, kad festivalis „Kultūros naktis“ perkeliamas į rugsėjo 25 dieną. Tikimės, jog rudenį jau bus galima rengti didesnio mąsto renginius ir rugsėjis bus palankus kultūros vartojimui (mūsų formatu). Sprendimas perkelti festivalį buvo priimtas siekiant užtikrinti visuomenės saugumą ir nerizikuoti renginio dalyvių sveikata“,– pranešime žiniasklaidai teigia festivalio „Kultūros naktis“ vadovė Gintarė Šiaulytė. Ji priduria, kad kasmet festivalio renginiuose apsilanko daugiau nei 150 000 žmonių, tad užtikrinti saugius atstumus tokio masto renginyje, išsidėsčiusiame skirtingose miesto vietose, būtų sudėtinga.

Kvies įsikvėpti kultūra

Šių metų „Kultūros naktis“ lankytojus pasitiks šūkiu „Kultūra, kuri įkvepia“. Festivalio organizatoriai pažada, kad rudenį lankytojų lauks naujos patirtys ir įspūdžiai, kurie įsimins ilgam. Įvairiose miesto vietose kiekvienas bus kviečiamas stebėti muzikinius ir teatrinius pasirodymus, tarpdisciplininį meną, instaliacijas bei sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, cirke, parodose ir kitose meninio pobūdžio veiklose. Organizatoriai taip pat tikisi, kad kiekvienas festivalio lankytojas savyje pajus kultūrą – „Kultūrą, kuri įkvepia“.

Nors visą festivalio programą atskleisti dar anksti, G. Šiaulytė džiaugiasi, kad didžiąją dalį renginių bei projektų pavyko perkelti į rugsėjį. Tikimasi, kad kartu su gausybe Lietuvos menininkų rudenį festivalyje pasirodys du užsienio projektai iš Italijos bei Vokietijos. „Kultūros nakties“ vadovė tikina, kad programoje ir šiais metais tikrai išvysime festivalio lankytojų itin pamėgtus ir jau tradiciniais tapti spėjusius projektus. Tarp jų – klasikinės muzikos ir džiazo garsais pripildyti „Skambantys Valdovų rūmai!“, į Lukiškių aikštę grįžtantis fortepijono klavišais skambantis pasirodymas „Juodais Baltais“ , netikėtumų pilna „Muzikos scena Vasaros terasoje“, šėlti iki ryto kviečiantis „Balkanaktis Halės turguje“ bei dideliems ir mažiems skirta „Šeimų erdvė Bernardinų sode“. Organizatoriai atskleidžia, kad tie, kurie rugsėjo 25 d. naktį leisis Vilniuje į meno ir kultūros paieškas ras tai, kas nustebins, leis pasijausti gyvais, laisvais ir kūrybiškais, visų lankytojų lauks daug netikėtumų ir staigmenų.

Festivalio organizatoriai primena, kad visi „Kultūros nakties“ renginiai yra nemokami – tai Vilniaus miesto, menininkų ir festivalio rėmėjų dovana Vilniaus gyventojams ir svečiams.

KITOS NAUJIENOS

Į vasarą – su pilnametystę švenčiančia Vilniaus „Kultūros naktimi“

Birželio 7 d. į Vilnių kartu su vasara grįžta bene gausiausias dalyviais kultūros festivalis Lietuvoje – kasmetinė „Kultūros naktis“.  Miesto gyventojų ir svečių laukia paveikslai miesto gatvėse, šokančios figūros, naktį skambantis senamiestis, aidintys teatro balsai, komedijos kaukės, tragedijų ašaros, miestą kuriantys vietos menininkų ir užsienio…
Skaityti straipsnį

Kultūros naktyje – šventiniai renginiai Vilniui

Vilniuje jau septynioliktąjį kartą birželio 16-tąją dieną įvyksiantis kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“ vienai nakčiai pakeis įprastą miesto ritmą kviesdamas susipažinti su daugiau nei 120 skirtingų meno projektų iš Lietuvos ir užsienio. Atsižvelgdami į šventišką 700-tojo Vilniaus jubiliejaus kontekstą, festivalio organizatoriai šūkiu „Prisikimšk kultūros!“…
Skaityti straipsnį
Meniu