kulturos-naktisArtboard 1

Festivalis „Kultūros naktis“ keliasi į rudenį

Atsižvelgdami į pasaulinės pandemijos situaciją bei reaguodami į Vyriausybės nurodymus bei rekomendacijas dėl masinių renginių organizavimo vienos nakties kultūros ir meno festivalio „Kultūros naktis“ organizatoriai nutarė šių metų festivalį iš birželio mėnesio perkelti į rudenį. Jau keturioliktą kartą rengiamas festivalis šiais metais turėtų vykti rugsėjo 25 dieną.

„Šiandien turėtume skelbti šių metų festivalio programą, tačiau atsižvelgdami į susiklosčiusią situaciją nusprendėme, kad festivalis „Kultūros naktis“ perkeliamas į rugsėjo 25 dieną. Tikimės, jog rudenį jau bus galima rengti didesnio mąsto renginius ir rugsėjis bus palankus kultūros vartojimui (mūsų formatu). Sprendimas perkelti festivalį buvo priimtas siekiant užtikrinti visuomenės saugumą ir nerizikuoti renginio dalyvių sveikata“,– pranešime žiniasklaidai teigia festivalio „Kultūros naktis“ vadovė Gintarė Šiaulytė. Ji priduria, kad kasmet festivalio renginiuose apsilanko daugiau nei 150 000 žmonių, tad užtikrinti saugius atstumus tokio masto renginyje, išsidėsčiusiame skirtingose miesto vietose, būtų sudėtinga.

Kvies įsikvėpti kultūra

Šių metų „Kultūros naktis“ lankytojus pasitiks šūkiu „Kultūra, kuri įkvepia“. Festivalio organizatoriai pažada, kad rudenį lankytojų lauks naujos patirtys ir įspūdžiai, kurie įsimins ilgam. Įvairiose miesto vietose kiekvienas bus kviečiamas stebėti muzikinius ir teatrinius pasirodymus, tarpdisciplininį meną, instaliacijas bei sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, cirke, parodose ir kitose meninio pobūdžio veiklose. Organizatoriai taip pat tikisi, kad kiekvienas festivalio lankytojas savyje pajus kultūrą – „Kultūrą, kuri įkvepia“.

Nors visą festivalio programą atskleisti dar anksti, G. Šiaulytė džiaugiasi, kad didžiąją dalį renginių bei projektų pavyko perkelti į rugsėjį. Tikimasi, kad kartu su gausybe Lietuvos menininkų rudenį festivalyje pasirodys du užsienio projektai iš Italijos bei Vokietijos. „Kultūros nakties“ vadovė tikina, kad programoje ir šiais metais tikrai išvysime festivalio lankytojų itin pamėgtus ir jau tradiciniais tapti spėjusius projektus. Tarp jų – klasikinės muzikos ir džiazo garsais pripildyti „Skambantys Valdovų rūmai!“, į Lukiškių aikštę grįžtantis fortepijono klavišais skambantis pasirodymas „Juodais Baltais“ , netikėtumų pilna „Muzikos scena Vasaros terasoje“, šėlti iki ryto kviečiantis „Balkanaktis Halės turguje“ bei dideliems ir mažiems skirta „Šeimų erdvė Bernardinų sode“. Organizatoriai atskleidžia, kad tie, kurie rugsėjo 25 d. naktį leisis Vilniuje į meno ir kultūros paieškas ras tai, kas nustebins, leis pasijausti gyvais, laisvais ir kūrybiškais, visų lankytojų lauks daug netikėtumų ir staigmenų.

Festivalio organizatoriai primena, kad visi „Kultūros nakties“ renginiai yra nemokami – tai Vilniaus miesto, menininkų ir festivalio rėmėjų dovana Vilniaus gyventojams ir svečiams.

KITOS NAUJIENOS

Kultūros naktyje: akademinė muzika ir drąsūs jos eksperimentai

Rugsėjo 24 dieną rudenėjantį Vilnių papuoš dar viena Kultūros naktis, raginanti grįžti į įprastą kultūros gyvenimą. Nors organizatoriai ragina lankytojus atidžiai stebėti registracijos renginiuose nuorodas ir atkreipti dėmesį į tai, ar norint patekti į renginį reikės galimybių paso, į naktį leisis bene 80 pačių įvairiausių…
Skaityti straipsnį

Aušta nauja Kultūros naktis: festivalis į ritmą grįžta su muzika

Rugsėjo 24 d. Vilniaus miesto svečius ir gyventojus į naktinį miestą pakvies kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“. Skelbiamoje nakties programoje – arti 80 nemokamų kultūros renginių ir plati įvairovė: pasirodymai, koncertai, parodos, spektakliai, cirkas ir meniniai projektai, atliepiantys pačius netikėčiausius lankytojų lūkesčius. Šiemet „Kultūros…
Skaityti straipsnį

Kultūros naktyje – nuo žaidimų šeimoms iki meno avangardo

Rugsėjo 25 d. Vilnių apims vienas didžiausių miesto festivalių – „Kultūros naktis“. Šiais metais festivalyje – išskirtinė renginių įvairovė. „Šiemet pasiruošimas pareikalavo ne tik išskirtinio atidumo renkantis erdves bei rūpesčio lankytojų saugumu. Kartu sau išsikėlėme tikslą pateikti tokią renginių panoramą, kuri pradžiugintų visus kultūros renginių…
Skaityti straipsnį
Meniu